Священик УГКЦ став лауреатом нагороди «Людина польсько-українського поєднання»

17.10.2019 14:11 0

Священик УГКЦ став лауреатом нагороди «Людина польсько-українського поєднання»

Отець-митрат Стефан Батрух, голова Фонду духовної культури прикордоння в Любліні, отримав звання Людина польсько-українського поєднання, повідомляє Українська служба Польського радіо.

«Отець-митрат Стефан Батрух – це незламний піонер польсько-українського діалогу», – зазначив, вручаючи диплом, професор Марек Мельник із Вармінсько-Мазурського університету в Ольштині.

Лауреата відзначили за ініціативу та опіку над Нагородою польсько-українського поєднання, за діяльність Фонду духовної культури прикордоння в Любліні, який протягом багатьох років організовує у Корчмині та інших місцях на польсько-українському кордоні Дні добросусідства. Це зустрічі та дні молитви за польсько-українське поєднання.

«Отець Стефан придумав Дні добросусідства, аби долати кордони шляхом просування культури і музики двох народів. Завдяки цьому ми настільки зблизились між собою, що зараз вже не треба віз між Україною та Польщею та ЄС. Мабуть, він один з перших ініціаторів відміни віз до Польщі», – сказав жартома професор Марек Мельник.

Іншим мотивом надання цієї нагороди отцю Батруху є збереження пам’яті про блаженного Омеляна Ковча, культ якого отець Стефан Батрух поширює в Польщі та Україні.

Дякуючи за нагороду, отець Стефан Батрух сказав, що ніколи не сподівався її отримати і що це для нього велика честь.

У Соборі Святої Софії в Римі, де розпочалася дорога польсько-українського поєднання, вперше було прийнято рішення про вручення Нагороди людини польсько-українського поєднання. Вона вручатиметься щороку або кожні два роки особам, які мають виняткові заслуги для єднання між польським і українським народами. У капітулі – група теологів, серед яких є поляки та українці.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/ukraine_and_world/ukrainians_outside_of_Ukraine/77483/

Следующая новость
Предыдущая новость

Всегда говори «Да» Рулетка в онлайн Casino-x для азартных развлечений На что стоит обратить внимание при покупке кондиционера Фонд “Папа для України” надав 500 тисяч євро на проекти відбудови Донбасу та соціального захисту переселенців УПЦ КП долучилася до свята 76-ої річниці героїчної оборони Одеси

Публикации