Рада Церков вперше заявляє про обмеження свободи вираження поглядів в Україні

11.04.2018 21:33 3

Рада Церков вперше заявляє про обмеження свободи вираження поглядів в Україні

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій звернула увагу Глави держави на упереджений, вибірковий підхід співробітників Адміністрації Президента України до функціонування сервісу «Електронні петиції».

У зверненні до Президента Петра Порошенка ВРЦіРО висловила занепокоєння, чи не першим в історії України, фактом обмеження права громадян, які відстоюють основоположні для будь-якого суспільства моральні та сімейні цінності, на вільне вираження своїх поглядів, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Приводом до звернення стало видалення в ніч на 28 березня з Офіційного інтернет-представництва Президента України Петиції № 22/042484-еп від 26.01.2018 року, яка містила прохання вжити заходів для захисту традиційних сімейних цінностей. Ця ініціатива отримала підтримку багатьох українських громадян, в тому числі Церков і релігійних організацій, які послідовно захищають в Україні сім’ю та шлюб як союз чоловіка і жінки. Станом на вечір 27 березня зазначена Петиція зібрала 22837 підписів громадян України з 25 тисяч необхідних для її офіційного розгляду.

Рішення про видалення даної Петиції було ухвалене на підставі звернення Представника Уповноваженого Верховної Ради України Аксани Філіпішиної, яка висловила твердження про нібито наявність у Петиції “підбурювання до дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності (приналежністю до ЛГБТ-спільноти)”.

“На наше переконання, таке оціночне твердження посадової особи не є достатньою підставою для того, щоб позбавляти ініціаторів та підписантів Петиції права на свободу вираження своїх поглядів. І хоча окремі пропозиції цієї Петиції є дискусійними, однак це не повинно позбавляти громадян України, які опікуються майбутнім своїх дітей та питаннями сімейної політики держави, їхнього права вільно висловлювати свою думку, публічно поширювати свої погляди та ініціювати суспільні дискусії з проблематики гомосексуалізму та одностатевих відносин”, – наголошується у зверненні Всеукраїнської Ради Церков.

Релігійні діячі нагадують Главі держави, що Конституція України гарантує кожному право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань (стаття 34). На їх переконання, поширення в суспільстві думок і пропозицій на захист сім’ї і шлюбу як союзу чоловіка і жінки не повинно обмежуватися державою на користь гендерній ідеології, яка це заперечує та натомість агресивно нав’язує одностатеві стосунки, як норму.

ВРЦіРО заявляє про дискримінацію тих громадян, які виступають проти легалізації одностатевих партнерств, оскільки вони позбавляються права критикувати ці явища, у той час, як прихильники гендерної ідеології не зазнають обмежень з боку держави. Це свідчить про вибіркове, дискримінаційне ставлення окремих посадових осіб до різних учасників суспільної дискусії стосовно державної сімейної політики, підкреслюється у зверненні.

Громадськість України, яка вболіває за моральне і психологічне здоров’я нашого суспільства, прагне виховувати дітей в атмосфері здорової родини, а відтак не дозволить провадити в нашій державі згубні соціальні експерименти на кшталт гендерної ідеології. Ми і надалі рішуче протистоятимемо зазіханням на українську сім’ю та шлюб як союз чоловіка і жінки, використовуючи різні публічні та непублічні форми громадського волевиявлення – як голосування на виборчих дільницях, так і петиції, вуличні маніфестації та протести, – підсумовує ВРЦіРО у зверненні до Президента України.

Рада Церков очікує від Президента Петра Порошенка поновлення раніше опублікованої Петиції № 22/042484-еп (автор – Танцюра В. З.) з зібраними під нею щонайменше 22837 підписами, а також вжиття заходів з метою не допущення працівниками президентської Адміністрації порушень права людини на свободу вираження поглядів під час забезпечення функціонування сервісу «Електронні петиції».

Водночас, аналогічна петиція на сайті Кабінету Міністрів України наразі набрала понад 28 тисяч підписів громадян з необхідних 25, і вже спрямована на офіційний розгляд Уряду. Подібна петиція на сайті Верховної Ради на даний момент набрала понад 24,2 тисячі підписів українців.

Нагадаємо, що 4 квітня біля тисячі громадян зібралися в урядовому кварталі Києва, щоб захистити своє право на свободу слова та вираження традиційних поглядів на сім’ю та шлюб як союз чоловіка і жінки.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_society/70779/

Следующая новость
Предыдущая новость

Приятное времяпровождение с огромнейшим количеством подарков и призов Археологи виявили на Львівщині сліди монастиря княжих часів Большой выбор мужских брогов из натуральной кожи Профессиональный ведущий на праздник Президент Украины поручил подготовиться к 1030-летию крещения Руси

Публикации