Папа Римський назвав автора першого фейку у світі

26.01.2018 1:17 6

Папа Римський назвав автора першого фейку у світі

Журналістика не має «спалювати новини»: вона покликана шукати істину та рішення, альтернативні ескалації галасу та вербального насильства: про це Папа Франциск пише в Посланні на Всесвітній день соціальних комунікацій, оприлюдненому в день святого Франциска Сальського, покровителя ЗМІ та журналістів. Про це повідомляє "Радіо Ватикану".

Тема Папського послання – «Істина зробить вас вільними. "Фейкові" новини і журналістика світу». Воно продовжує думку, висловлену ще Павлом VI в 1972 році: про те, що інформація має «служити істині».

У першій частині послання Папа аналізує феномен «фейкових» новин. Фальшиві новини націлені на обман і навіть на маніпуляцію читачами, зазначає він. Поширення фальшивих новин іноді спрямоване на те, щоб вплинути на політичні рішення і сприяти економічній вигоді.

Сьогодні автори «фейкових» новин можуть розраховувати на «маніпуляцію соціальними мережами», поширюють їх як вірус. Драма дезінформації дискредитує іншу людину і представляє її ворогом», вона здатна поглиблювати конфлікти. Корінь фальшивих новин полягає нерідко в «жаданні влади», переконаний Папа. Усі ми покликані протистояти брехні у ЗМІ. Тому важливий виховний процес, що допомагає людям «не стати мимовільними розповсюджувачами дезінформації, а знімати з неї покрови». В основі фальшивих новин лежить «логіка змія», пише Папа, посилаючись на Книгу Буття. Саме змій став «автором першої фейкової новини». Супротивник здається цілком достовірним і «спокушає людину фальшивими і привабливими аргументами». Біблійний епізод свідчить про те, що дезінформація не буває невинною, вона веде до катастрофічних наслідків. Навіть будучи на перший погляд лише легким спотворенням істини, дезінформація може нести в собі небезпеку.

Папа Франциск стверджує, що «звільнення від брехні і пошук зв'язку» - це два інгредієнта для того, щоб наші слова та вчинки стали справжніми й достовірними. Краща протиотрута до брехні – це не стратегії, а люди, пише Папа й підкреслює відповідальність журналістів за інформацію. Журналіст є «охоронцем новин», він має пам'ятати, що головне в новини – не швидкість її подачі і не вплив на публіку: головне – люди, вважає Папа.

Послання Папи завершується закликом до «журналістики світу», яка не приховує існування проблем, але чужа гаслам і пихатим деклараціям. Журналістика повинна бути справою людей для людей, служінням, яке наділяє голосом тих, хто не має голосу. В кінці документа Святіший Отець підносить молитву, натхненну текстом святого Франциска Ассизького: «Зроби мене знаряддям Твого миру, щоб ми дізнавалися зло, що таїться в комунікації, яка не прагне до єдності», «там, де панує сенсація, дай нам нести стриманість», «там, де панує брехня, дай нам нести істину».

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/vatikan/69837/

Следующая новость
Предыдущая новость

Counter Strike 1.6 – скачать на русском Какими особенностями обладают современные ноутбуки? Природа вирусного гепатита С, комплексная терапия с применением индийских дженериков Как получить займ без справки о доходах? Лучший хостинг для сайта

Публикации