Папа проголосив блаженними сімох румунських греко-католицьких єпископів

04.06.2019 6:41 9

Папа проголосив блаженними сімох румунських греко-католицьких єпископів

Під час Апостольської подорожі до Румунії Святіший Отець проголосив блаженними сім румунських греко-католицьких єрархів, які розділили мученицький шлях своєї Церкви.

Усі вони загинули під час панування комуністичного режиму.

Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Переслідування греко-католиків у Румунії в 1948 році було одним із найжорстокіших в історії ХХ сторіччя. Перед репресіями в країні налічувалося понад півтора мільйона вірних, а після п’ятдесяти років переслідувань їх стало вдвоє менше.

Жертвами цих репресій стали єпископи Валеріу Траян Френціу, Васіле Афтеніє, Іоан Сучіу, Тіт Лівіу Кінезу, Іоан Балан, Александру Русу та кардинал Юліу Хоссу, яких Папа Франциск в останній день Апостольського візиту до Румунії, неділю 2 червня 2019 р., проголосив блаженними під час Святої Літургії в місті Блаж.

Владики Френціу, Афтеніє, Сучіу, Кінезу загинули мученицькою смертю у в’язниці, іншим трьом вдалося вижити в тюрмах, але вони померли під час примусових робіт на засланні.

Як інформує Радіо Ватикану, Комуністична влада систематично знищувала Греко-Католицьку Церкву Румунії - закривала школи й монастирі, конфіскувала усю власність Церкви, а в жовтні 1948 року скликала так званий «синод» духовенства, який, під приводом перегляду стосунків з Римом, насправді, мав на меті приєднати Греко-Католицьку Церкву до Православної.

Це зібрання не мало канонічної ваги, бо не було запрошено нікого з єпископів, а деякі священики, що брали в ньому участь, залишили так званий «синод» відразу після того, як дізналися про його справжню мету.

З того часу влада наказала арештувати єпископів, закрити монастирі та віддати їх під контроль Православної Церкви, церковну власність віддати державі, а Секурітате – тодішня таємна поліція – ретельно намагалася зробити все для того, аби не залишилося й сліду від греко-католиків, а тим більше, від їхніх єпископів. Серед тих, хто мученицькою кров’ю засвідчили свою віру, були власне сім єпископів. Слід згадати, що з дня арешту єпископів до 25 грудня 1989 року єдиною прилюдною Божественною Літургією, яку могли вислухати вірні, була та, що транслювалася на хвилях Радіо Ватикану.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/catholic_world/76030/

Следующая новость
Предыдущая новость

Пасхальное воскресенье. Светлый праздник для всей семьи Букет для невесты заказываем в интернет магазине Вкусные снеки на закуску Место, где создаются иконы Большой выбор мужских брогов из натуральной кожи

Публикации