Одеській громаді повернуть Бродську синагогу після закінчення будівництва архівного комплексу

21.03.2018 16:35 51

Одеській громаді повернуть Бродську синагогу після закінчення будівництва архівного комплексу

Одеська обласна рада прийняла рішення перенести архів з будівлі Бродської синагоги на вулиці Пушкінській в селище Авангард. Після цього синагогу зможуть передати єврейській громаді Хабад-Шомрей Шабос, повідомляє проект Єврейські новини.

Землю під будівництво нового архівного комплексу надасть Міністерство оборони. Попередньо будівництво обійдеться в 180-250 мільйонів гривень.

«Сесія виділила гроші на проектно-кошторисну документацію, тобто працюємо на випередження. Ми оголосимо тендер, коли отримаємо офіційну згоду на виділення земельної ділянки для будівництва цього об'єкта. Нас підтримують депутати Верховної Ради», - заявив глава облради Анатолій Урбанський.

При цьому, не повідомляються терміни, коли може бути закінчено будівництво приміщення під архів.

Дискусії про повернення Бродською синагоги єврейській громаді ведуться з 1990-го року. У лютому 2016 року обласна рада нарешті прийняв рішення передати її Хабаду, але чиновники не могли вирішити питання з архівом.

Будівля Бродської синагоги в стилі неоренесанса з елементами готики побудовано в 1863 році. Вона стала першою на півдні Російської імперії хоральної синагоги, в якій богослужіння проводилося з музичним супроводом - органу і фісгармонії. Синагога діяла до 1929 року, потім тут розмістився клуб взуттєвої фабрики. Будівлю передали Одеському обласному архіву після Другої світової війни.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/temples_church_property/70527/

Следующая новость
Предыдущая новость

SlotoKing – позитивное казино для выигрышей Утепление фасада дома пенопластовыми листами – самый оптимальный способ Диваны современные, модульные, модные и необычные Модули Opencart Плагины Шаблоны для вашего сайта Достойная старость в специализированном пансионате

Публикации