На Львівщині відкрили відреставровану дерев’яну церкву XVII століття

19.04.2018 13:04 9

На Львівщині відкрили відреставровану дерев’яну церкву XVII століття

На Львівщині 18 квітня відкрили відреставровану дерев’яну церкву св. Микити у селі Дернів Кам’янко-Бузького району.

Про це повідомляє Дивись.info.

За словами етнографів, церква була зведена у другій половині XVII століття зі соснових брусів у стилі галицької школи народної архітектури. Вона належить до пам’яток національного значення та збереглася в автентичному вигляді: тризубна, одноверха, без прибудов. Втім, СРСР вчинив з будівлею в традиційному для себе стилі: після Другої світової тут функціонував музей, а потім дитячий садок, тому споруда дісталася Україні в аварійному стані. До того храм реставрували лише 1977 року.

На відновлення пам’ятки пішло два роки, сьогодні оновлену церкву відкрили після реставрації. Ремонт здійснили завдяки співфінансуванню з обласного (350 тис грн за 2016 рік та 330 тис – 2017) та районного бюджету (150 тис грн).

Детальніше про цей храм у матеріалі Ніни Поліщук «КАМ’ЯНІ БУЗЬКИ: ЦІКАВИМИ МІСЦЯМИ І ЗАКАПЕЛКАМИ КАМ’ЯНКО-БУЗЬКОГО РАЙОНУ».

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/inheritance/70861/

Следующая новость
Предыдущая новость

Установка газа на авто: нюансы о которых нужно знать заранее Большой выбор межкомнатных дверей Лікування Пролежнів: Сучасні Методи та Особливості Надежные кредиты от Moneyveo Чому не варто нехтувати дизайном квартири?

Публикации