Львівський музей історії релігій презентував виставку, присвячену руху за автокефалію

13.02.2019 18:40 3

Львівський музей історії релігій презентував виставку, присвячену руху за автокефалію

Велика кількість документів, особисті й культові речі, священичий одяг, довідка про постаті, які з лютого 1917 року розпочали національно-церковний рух, та навіть копія Томосу про автокефалію ПЦУ – ці експонати відтепер можуть побачити охочі львів’яни в Музеї історії релігій у рамках виставки «Православ’я. Україна. Історії».

Організатори повідомляють, що в експозиції вони спробували об’єднати всю історію, адже рух до автокефалії був не менш складним, аніж рух до незалежності.

Чимало експонатів стосуються теми дослідження процесу виникнення та розвитку церковно-православного руху в Україні. Такі видатні духовні лідери, як митрополити Василь Липківський, Іларіон (Огієнко), Полікарп Сікорський, Патріарх Мстислав (Скрипник) стояли біля витоків УАПЦ.

Історія автокефалії в особах

«Окремою сторінкою виставки є матеріали про життя і діяльність Патріарха УПЦ КП Філарета (Денисенка). Служінню Церкві Його Святість присвятив сімдесят років життя, понад двадцять з яких — створенню єдиної помісної Української Православної Церкви. Світлини про життя і діяльність Філарета, його облачення, видавничі проекти – усе це побачить глядач... Висвітлені й історичні події: об’єднавчий Собор 15 грудня в Києві і вручення Томосу про автокефалію ПЦУ Вселенським Патріархом Варфоломієм Предстоятелю Митрополитові Епіфанію 5-6 січня 2019 року на Фанарі», – пояснює Олена Малюга, науковий співробітник ЛМІР.

Додамо, що виставку підготовлено спільно з Волинським краєзнавчим музеєм (Луцьк), Рівненським обласним краєзнавчим музеєм, Державним меморіальним музеєм Михайла Грушевського у Львові, Митрополією ПЦУ (Київ), Науковою бібліотекою ЛНУ імені Івана Франка (Львів). Куратор виставки – Людмила Ходькова, завідувач відділу «Православ’я».

Виставка триватиме до 13 травня, повідомляє власкор РІСУ Оксана Войтко.

Історія автокефалії в особах

Історія автокефалії в особах

Історія автокефалії в особах

Історія автокефалії в особах

Історія автокефалії в особах

Історія автокефалії в особах

Копія томоса

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/history/74699/

Следующая новость
Предыдущая новость

На сайте Луганского университета УПЦ висит благодарность за "огромный вклад в дело победы нашей армии над ненавистной хунтой" Памятники любой сложности и цены Синод УПЦ знов перейнявся біометричними паспортами і розглянув конфлікт в єпархії Заказать качественный ирригатор для зубов Купить надежные стальные двери

Публикации