Лукашенко запевнив Кирила, що «білоруси єдині та міцні у православній вірі»

16.10.2018 5:16 3

Лукашенко запевнив Кирила, що «білоруси єдині та міцні у православній вірі»

Президент Білорусі Олександр Лукашенко вважає, що для подолання розбіжностей на європейському та євразійському просторах голос Церкви має звучати в унісон з державою.

Про це він заявив у понеділок на зустрічі з членами Синоду Російської Православної Церкви і Синоду Білоруської Православної Церкви, повідомляє «Українська правда» з посиоанням на прес-службу білоруського президента.

Лукашенко підкреслив, що позиція Білорусі в питаннях подолання розбіжностей на європейському та євразійському просторах залишиться незмінною.

"І тут, на моє глибоке переконання, голос Церкви - один з найбільш потужних і впливових - має звучати в унісон з державою", - заявив він.

"Повинен вас запевнити, як би не складалася ситуація, ми будемо робити все, щоб у мирній і спокійній Білорусі не було ніколи антагоністичних зіткнень не тільки релігій, але, боронь Боже, між нами, православними", - сказав білоруський лідер.

"Будемо робити все для того, щоб ми зміцнювалися, - і наша держава, і наш народ, - в цій православній вірі. Тому я сказав: розкол - це не про нас. І ми зробимо все для того, щоб зберегти нашу єдність", - підкреслив Лукашенко.

Він висловив упевненість, що труднощі й негаразди, які виникають на шляху, вдасться подолати.

"Ми знаємо головне - наша сила в єдності. Сьогодні багатьом хотілося б нас розділити по частинах. Ми знаємо, що відбувається з розділеними народами", - заявив Лукашенко.

Він також вважає, що візитною карткою Білорусі як майданчика для переговорів по ситуації в Україні стали Мінський процес і мінські домовленості.

"Ми найближчі сусіди, братські, слов'янські народи. І далі ми будемо робити все можливе для того, щоб на українську землю швидше повернулися мир і злагода. Розкол - це не про нас, це не для нас. І ми зробимо все, я впевнений в цьому. Час - найкращий лікар і суддя, ми обов'язково будемо разом", - заявив президент Білорусі.

Засідання Синоду Російської Православної Церкви в понеділок відбулося в Мінську під головуванням Патріарха Московського Кирила, його головна тема - оцінка дій Константинопольського Патріархату в Україні та "вироблення заходів РПЦ у відповідь".

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/world_news/73059/

Следующая новость
Предыдущая новость

На Тернопільщині освятили найбільшу вишивану карту України Что игорный бизнес дал государству в 2021 году и чего от него ожидать в 2022? Играйте в слоты без регистрации Быстрые грузоперевозки в Днепре Глава УГКЦ: "Коли переможемо гріх... переможемо несправедливого агресора"

Публикации