Заслужив «тепле міcце»: керуючого справами УПЦ (МП) переведуть до Москви, – російський релігієзнавець

30.05.2018 10:44 18

Заслужив «тепле міcце»: керуючого справами УПЦ (МП) переведуть до Москви, – російський релігієзнавець

Екс-головний редактор журналу Московської Патріархії, релігієзнавець Сергій Чапнін на своїй сторінці в мережі Фейсбук повідомив, що керуючого справами УПЦ (МП) митрополита Антонія (Паканича) найближчим часом можуть перевести до Москви. Таке кадрове рішення Чапнін пов’язує з позитивним рішенням Вселенського Патріархату щодо автокефалії Православній Церкви в Україні.

«Якщо Патріарх Варфоломій надасть Томос Українській Церкві, Патріархові Кирилу прийдеться повністю замінити склад відділу зовнішніх церковних зв’язків»? – пише Чапнін.

Він вважає, що в такому разі чинного очільника ВЗЦЗ УПЦ (МП) призначать ректором Московської духовної академії. Він пов’язаний з богословською освітою та нині очолює Загальноцерковну аспірантуру та докторантуру РПЦ. Більше того, посада ректора МДА наразі вільна через те, що колишнього ректора – архиєпископа Євгенія – обрали предстоятелем Естонської Церкви (в складі Московського Патріархату).

Однак на думку Чапніна, який тривалий час працював в РПЦ, це занадто ідеальний варіант, щоби бути реалізованим. Скоріш за все відбудеться інша перестановка.

Релігієзнавець припускає, що новим ректором МДА також може стати митрополит Антоній (Паканич), керуючий справами УПЦ (МП), а до минулого року ще й ректор Київської Духовної Академії та Семінарії.

«Я підозрюю, що архиєпископа Євгенія відправили до Естонії саме для того, щоби звільнити місце митротполитові Антонію. Він багато попрацював для пропаганди ідей «руського мира» і заслуговує на тепле місце в Росії», – зазначає Чапнін.

Більше того, він впевний, що переведення владики Антонія з Києва до Москви не залежить від кінцевого рішення щодо Томосу про автокефалію. «Евакуювати митрополита Антонія все одно прийдеться, а відтак шукати йому пристойне місце», – наголошує автор допису у коментарях.

Скріншот з Фейсбуку

Однак, за інформацією джерел анонімного телеграм-каналу «Церквач», кандидатура ректора МДА вже майже узгоджена. Ним має стати найближчий помічник колишнього ректора – 38 річний єпископ Феодорит.

Довідка: Митрополит Антоній (Іван Іванович Паканич) народився 25 серпня 1967 р. на Закарпатті). З 1988 по 1995 рр. вчився в Московській духовній семінарії та академії. До 2002 р. працював на різних посадах в МДА. У 2006 р. висвячений на єпископа. У 2007 році призначений ректором КДАіС, на цій посаді працював до 2017 року. З 2012 р. і понині працює на посаді керуючого справами Київської митрополії. Митрополита Антонія пов’язують із народним депутатом від Опозиційного блоку Вадимом Новинським.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/moscow_patriarchy/71295/

Следующая новость
Предыдущая новость

Лак для паркета от компании «Мастер Паркет» Заказ курсовой работы по выгодным условиям Удивительный мир гемблинга на сайте Азино 777 Жидкий лазер для депиляции Єпископ УАПЦ взяв участь у церемонії Лицарського ордену в Чехії

Публикации