Глава УПЦ КП у Європарламенті закликав стримувати російську агресію — політичну і церковну

03.05.2018 18:16 6

Глава УПЦ КП у Європарламенті закликав стримувати російську агресію — політичну і церковну

Програма візиту патріарха Філарета в Європарламент розпочалась з молитви за Україну та за єдність Української Церкви. У каплиці Європарламенту разом з главою УПЦ КП помолилися патріарший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, депутати парламенту, представник України при ЄС Посол Микола Точинський, учасники конференції з України – родичі російських заручників.
Патріарх Філарет зустрівся з очільником міжфракційної групи «Друзів України» у Європарламенті паном Петрасом Ауштрявічусом, депутатом від Литви. Далі від імені Європейської народної партії відбувся офіційний ланч. Віце-президент фракції ЄНП пан Ковачєв привітав патріарха Філарета і делегацію, відбулася дискусія, в якій взяли участь депутати Європарламенту від ЄНП.
Предстоятель Київського Патріархату нагородив Паоло Лікандро, заступника керівника секретаріату фракції ЄНП з міжкультурного і міжрелігійного діалогу, орденом св. Володимира ІІІ ступеня. Мартіна Галєра (Німеччина), члена Комітету Європарламенту в закордонних справах, доповідача у питаннях України, відзначено орденом св. Володимира – за підтримку європейських прагнень України та плідну співпрацю.
Також за розвиток співпраці між Київським Патріархатом і Європарламентом, сприяння міжкультурному та міжрелігійному діалогу Філарет нагородив орденом св. кн. Володимира віце-президента Європарламенту Мереад МакГіннес (Ірландія) та співголову Групи з міжкультурного та міжрелігійного діалогу фракції ЄНП Яна Ольбрихта (Польща).
3 травня патріарх Філарет та делегація Київського Патріархату зустрілася з президентом Європейської народної партії Жозефом Долєм, а згодом з високим представником ЄС у питаннях зовнішньої політики та безпеки, віце-президентом Єврокомісії Федерікою Могеріні.
На конференції у Європейському Парламенті патріарх Філарет виступив з доповіддю.
Зокрема, глава УПЦ КП зазначив, що "зовнішні виклики та внутрішні суперечності тривожать всіх нас, європейців", а "щоби дім наш встояв – маємо пам’ятати про його справжній фундамент, про справжні європейські цінності, коріння яких – у християнстві та в демократії".
Найпершим злом сьогодення він назвав порушення моралі та корупцію, в т.ч. політичну. Також, говорячи про боротьбу України проти російської агресії, він зауважив: "Ми повинні пам’ятати, що Європа – наш спільний дім. Якщо в одній кімнаті розпочнеться пожежа – загроза є для всього дому. Якщо в одну квартиру залізли злодії – то це не означає, що всі решта мешканців дому – є в безпеці".
Він закликав Європу продовжувати підтримувати Україну в боротьбі з агресором, у тому числі шляхом міжнародних санкцій проти РФ.
Під час виступу патріарх Філарет торкнувся також питання визнання незалежності Православної Церкви в Україні. "Хочу наголосити: не Президент чи держава є ініціаторами звернення до Вселенського Патріарха, а Церква. Бо Москва зараз заявляє про втручання держави у церковні справи – але ці заяви є неправдою. Церковні справи вирішуються між Церквами – між Українською Церквою і Константинопольським Патріархатом, який є для нас Матір’ю-Церквою. Бо ми від неї прийняли Хрещення і Київська Митрополія понад сім століть була частиною цієї Церкви, доки її не анексувала Російська Церква в 1686 р.", - сказав він.
За його словами, "Кремль перетворив Московський Патріархат в один з інструментів поширення ідеології «русского міра» – тієї ідеології, яка є базою для агресії Москви і проти України, і проти Грузії, і проти Молдови", тому "незалежність Церкви в Україні від впливу Кремля – це дуже важлива складова перемоги над агресором в гібридній війні". На думку глави УПЦ КП, "Москва втратить ту базу в українському суспільстві, яку створює через пропаганду «русского міра» в храмах. А на цю базу вона дуже розраховує, сподіваючись на успіх агресії".
Філарет попросив євродепутатів, щоби вони "з розумінням поставилися" до справи надання автокефалії Українській Церкві. "На Вселенського Патріарха та на інші Православні Церкви, в тому числі в країнах ЄС – у Греції, Румунії, Болгарії, Кіпрі, Польщі, Чехії і Словаччині – Москва зараз чинить тиск, щоби ці Церкви не визнавали незалежність Української Церкви і не встановили з нами офіційного спілкування", - сказав Філарет.
Він заявив, що Константинопольському патріарху Варфоломію потрібна підтримка, "щоби він відчував, що він не один у цій боротьбі".

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Купить двигатель для садовой техники недорого Удивительный мир гемблинга на сайте Азино 777 Селяни за власний кошт ремонтують унікальну церкву Чернігівщини Самый большой выбор напольных покрытий со скидками Сифоны для душевых

Публикации