Віктор Ющенко про автокефалію: «У війні перемагає дух, а віра і Церква своя цей дух кріпить»

08.05.2018 19:53 3

Віктор Ющенко про автокефалію: «У війні перемагає дух, а віра і Церква своя цей дух кріпить»

Формування єдиної Помісної Церкви – це питання побудови нації. Про це 8 травня на прес-конференції за участі Президентів України щодо надання Автокефалії Православній Церкві в Україні сказав Віктор Ющенко.

«Православіє базується на національному признаку. Кожна з незалежних держав має свою Церкву, то чому ж Україна не має своєї єдиної Помісної Православної Церкви? Без неї неможливо шукати об’єднання, консолідації суспільства. Якщо нас не об’єднує Церква , то що може тоді нас об’єднати, якщо не Церква», - риторично запитав Віктор Ющенко і продовжив: незалежна держава - це незалежна Церква і такої Церкви українці завжди прагнули і прагнуть сьоголні. Настав час, коли наша надія може зреалізуватися і ми до цієї мудрості доросли. Тому застав час нам усім згуртуватися навколо цього питання, стати цілісною спільнотою, щоб просити Вселенського Патріарха проголосити автокефалію Православної Церкви в Україні».

За словами Віктора Ющенка, за всю історію України, не було десятиліття, коли б ми не ставили на порядок денний питання про автокефалію.

Він наголосив: «Ця дорога непроста і ми розуміємо це. Світове православіє - це 15 Патріархів і не всі будуть прислухатися тільки до голосу Константинополя. Викликів буде багато, але наша цінність у тому, щоб ці виклики перемогти, якщо мільйони українців об’єднаються в цьому питанні, то ми це зробимо. Ми маємо показати, що ми великий народ і велика нація. Питання нашої сили, кріпкості, міцності - це питання №1, тим більше у час війни. У війні перемагає дух, а віра і Церква своя цей дух кріпить. Нам треба бути сильними, не хилитись, бо на схилене дерево кози скачуть».

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/national_religious_question/71076/

Следующая новость
Предыдущая новость

Справки формы 027 у Выбираем качественные часы - Rolex Daytona Выбор и правильный уход за гидрокостюмом Почему так любят пиццу? Виробник «Valeotrikotage» ознайомить вас з чотирма перевагами дитячого трикотажу

Публикации