Вже за два-три роки більшість українців масово відзначатиме Різдво 25 грудня, – етнолог

26.12.2017 22:46 9

Вперше цього року 25 грудня Різдво за новим стилем є вихідним днем. Свято у цей день в Україні відзначають, зокрема, приблизно 11 тисяч релігійних католицьких і протестантських громад, які святкують Різдво за григоріанським календарем – 25 грудня. Як твердять автори закону, вони становлять майже третину від усіх релігійних організацій України.

Але, на думку історика та етнолога Анатолія Момрика, вже за два-три роки більшість українців святкуватиме Різдво згідно з новим календарем, пише Радіо Свобода.

При цьому він прогнозує, що це свято перестане мати релігійний характер, бо на це націлена вся світова комерційна індустрія.

«Україна повинна турбуватися про всіх своїх громадян. Опитування показує, що, так, дійсно, римо-католиків у нас пару відсотків, протестантів пару відсотків, але коли стоїть питання: “чи ви вважаєте 25 грудня святковим днем?”, – то таких людей в Україні майже 20 відсотків. Тобто є величезна маса людей неоцерковлених, які не ходять регулярно на службу до православної церкви, але цей день сприймають так же само – як свято.

Реально будь-яка освічена людина прекрасно розуміє певний історичний нонсенс, коли християнський світ, який мусить дотримуватися тих же самих принципів, поглядів, відзначає Різдво за різними календарями.

І зрозуміло, якщо сусідні з нами країни набагато раніше від нас це так зробили, бо, нагадаю, Білорусь має Різдво і за григоріанським, і за юліанським стилем вже років 15, а Молдова вже відзначає це 2 роки, то якось було некоректно Україні в той час, коли проголошено тенденцію шляху до Європи, ігнорувати і цю релігійну проблему.

За словами Анатолія Момрика, з кожним роком кількість людей, які в цей день беруть собі вихідний, будуть ставити ялинку не перед Новим роком, як зараз поширено, а саме перед 25 грудня, класти діткам даруночки на 25 грудня, буде все більше і більше.

«Це робиться доволі швидко. Вже ви побачите, за 2​–3 роки масово будуть відзначати Різдво (25 грудня), тому що це питання не релігії, а питання вже маскультури. Це питання бізнесової традиції Західної Європи, коли всі розпродажі і все інше зав’язано саме на західне Різдво. Це питання того, що вся Західна Європа, як і Америка, в цей час відпочиває.

У нас ця модель соціальної поведінки швидко і широко пошириться. Але, знову наголошую, це буде світське свято. Бо, власне кажучи, на Заході це є світським святом. Це домашнє свято, і люди досить рідко ходять до церкви. А ті люди, які у нас ходять до церкви, то вони далі вперто будуть йти на 7-е число. Тобто люди, котрі не ходять до церкви, але наголошують, що вони є християни, православні християни, в масі своїй будуть відзначати 25 грудня. І лише ті, так звані оцерковлені, будуть ходити на 7-е число.

У нас буде такий симбіоз, що люди одночасно будуть відзначати святого Миколая і класти під подушку даруночки за старим стилем 19-го числа. А 25 грудня відзначати будуть як за новим стилем. Для звичайних людей немає проблеми в голові. Вони просто знають, що це велике свято, і вони його будуть відзначати. І дітки будуть хотіти дарунки. І в цей день по телевізору будуть показувати різдвяні історії, різдвяні мультики, всі будуть це дивитися з замилуванням, і у них не буде виникати навіть бажання сперечатися з церквою, чому вона так робить».

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religious_holidays/69512/

Следующая новость
Предыдущая новость

Лазні Львова: традиції та сучасність Услуги страхования для выезда Почему так любят пиццу? Сочетание цветов в одежде Изготовление лучшей наружной рекламы в Киеве

Публикации