Активісти та урядовці проведуть прес-брифінг "Як розбудовувати історичні міста і вберегти культурну спадщину: огляд ситуації в регіонах"

22.05.2018 11:06 33

Активісти та урядовці проведуть прес-брифінг

Мета заходу - обговорити можливі механізми державного контролю за будівництвом та реконструкцією в історичних частинах населених пунктів, віднесених до Списку історичних населених місць України, в умовах скасування ІМО та відсутності історико-архітектурних опорних планів, - реальної ситуації для десятків громад з 1 січня 2019 року. А також інструменти стимулювання громад до розробки історико-архітектурних опорних планів.
Як відомо, з 1 січня 2019 року в Україні відбудуться важливі зміни у сфері будівництва в історичних місцях. Буде ліквідовано інститут історико-містобудівного обґрунтування. Уся проектна документація на нове будівництво в історичних місцях після запровадження змін буде розроблятися відповідно до історико-архітектурних опорних планів.
Ситуація, яка складається – неоднозначна. Часто ІМО ставало єдиним джерелом інформації про протиправні будівництва. Іноді цей документ ставав вирішальним у битвах громади із забудовниками за збереження пам’яток. Активісти могли отримати копію цього документу в Мінкультури, а потім оскаржувати його пункти чи документ загалом у судах, якщо йшлося про неприпустимі будівельні перетворення. З іншого боку, Мінкультури інколи погоджувало історико-містобудівні обґрунтування, які суперечать генплану та іншим містобудівним документам. І, як показує досвід, навіть наявність історико-архітектурних опорних планів не заважає добудовувати до пам’яток національного значення.
Планується обговорити питання:
- інструменти громадського контролю за охороною культурної спадщини;
- механізми стимулювання українських громад до розробки історико-архітектурних опорних планів;
- важливість гармонізації законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (реєстраційний № 6403 від 21.04.2017) з пам’ятко-охоронним законодавством;
- публічність відомостей про нерухомі об’єкти культурної спадщини, їх зони охорони та режими їх використання як запорука захисту пам’яток.
Учасники:
представники Київської міської державної адміністрації, Дніпропетровської, Харківської областей;
Оксана Величко, координатор урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції»;
Олександр Епіфанов, начальник управління охорони культурної спадщини Мінкультури;
Сергій Білоус, директор департаменту містобудування, архітектури та планування територій Мінрегіонбуду;
Лілія Онищенко-Швець, начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради;
Павло Данильчук, депутат Луцької міської ради, співзасновник громадської організації «Волинська фундація»;
Модератор – Тетяна Лишневець, менеджер проектів урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції».

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Какими особенностями обладают современные ноутбуки? Професійний переклад угорської мови - успішно укладена угода Єпископ УАПЦ взяв участь у церемонії Лицарського ордену в Чехії Лучшие приложения на деньги в сети Як правильно вибирати ляльку?

Публикации