Автокефалія УПЦ буде надана, напевно, у наступні тижні, - митрополит Гальський Еммануїл

23.10.2018 17:29 0

Автокефалія УПЦ буде надана, напевно, у наступні тижні,  - митрополит Гальський Еммануїл

Ексклюзивний переклад погляду митрополита Гальського Еммануїла щодо останніх подій у світовому православ’ї опублікований 20 жовтня в газеті TA NEA, інформує Сerkvarium.org.

Митрополит Еммануїл із сумом констатує, що Московський Патріархат запекло протидіє процесові надання автокефалії Українській Православній Церкві, намагаючись шляхом погроз і нападок послабити зв’язок у спілкуванні, яке єднає всі Автокефальні Православні Церкви між собою.

Митрополит відреагував на заклик РПЦ скликати все православний Собор, щоб обговорити питання української автокефалії:

«Московська Церква використовує наявний вплив з метою вчинити тиск на інші православні Церкви, закликаючи їх до всеправославного зібрання. Згадаймо, однак, що Російська Церква відмовилася взяти участь у Святому і Великому Соборі Православної Церкви у червні 2016 року на Криті. Мова йшла про одну з найважливіших православних подій у сучасній історії. Мені жаль з прояву такого опортунізму з боку Московського Патріархату, який прагне використовувати всеправославні зустрічі для власних акцентів. До того ж має бути зрозуміло, що надання автокефалії не становить питання порядку денного на всеправославному Соборі, це питання належить виключно до компетенції Вселенського Патріархату, як Церкві-Матері, яка надає незалежність церковному православному Українському організмові. Такий урок історії. Вселенський Патріархат – це джерело автокефалії усіх помісних Православних Церков, за винятком стародавніх патріархатів, заснованих у першому тисячолітті, і за винятком Кіпрської Церкви».

Митрополит Еммануїл наголосив: « Автокефалія Української Православної Церкви буде надана за дуже короткий проміжок часу, напевне ж, у наступні тижні. Найважливіше звернення до всіх православних стосовно цієї теми має підтекст не політичний і не геополітичний, воно насамперед духовне. Автокефалія має покласти край розділенню православних в Україні і не призводити до нових розколів. Вселенський Патріарх Варфоломій володіє цілковитим розумінням цієї теми і робить спілкування теологічною засадою на службу усім. Цей рух пророчий, бо ж ідеться про мить істини, яка торкається всього цілого Православ’я. У разі ж спроби перепинити їй шлях, потрібно дати відповідь, керуючись досвідом і євангельськими застереженнями».

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/constantinople_patriarchy/73177/

Следующая новость
Предыдущая новость

Вулкан Ориджиналс - оптимальный вариант для игры! Эффективное лечение наркомании в Харькове Выбор нового аккумулятора для смартфона Сотни видов напольного покрытия от мировых брендов Приобрести качественные поворотники для дверей

Публикации