Віряни ПЦУ вимагали у голови Чернівецької ОДА пояснень, чому їх громаду не хочуть реєструвати

15.02.2020 4:48 0

Віряни ПЦУ вимагали у голови Чернівецької ОДА пояснень, чому їх громаду не хочуть реєструвати

Віряни ПЦУ села Рингач на Буковині вже 11 місяців чекають, коли їхню релігійну громаду зареєструють. 13 лютого людям увірвався терпець і вони прийшли до голови ОДА вимагати відповіді.

Як повідомила Релігійній правді місцева журналістка Галина Єреміца, до будівлі Чернівецької ОДА прибуло понад десяток парафіян разом з отцем Мироном, настоятелем Храму Вознесіння Господнього ПЦУ села Рингач, та отцем Миколою, благочинним ПЦУ міста Чернівці, настоятелем Храму Святого князя Володимира.

Люди хотіли з’ясувати, чому чиновники вже майже рік годують їх обіцянками, але досі не перереєстрували релігійну громаду з УПЦ МП до ПЦУ.

Парафіяни ПЦУ вже майже рік оббивають пороги Чернівецької ОДА, їм щоразу обіцяють розібратися в ситуації, однак конкретних відповідей на свої питання люди досі не отримали.

Бездіяльність Чернівецької ОДА віряни вважають затягуванням часу і заявляють, що за цим стоїть Московський Патріархат.

“Ми сьогодні прийшли сюди в облдержадміністрацію, щоби нам нарешті дали відповідь, чому досі не перереєстрували нашу релігійну громаду. Бо вже майже рік ми сюди ходимо, після того, як у нас відбулися збори щодо переходу від МП до ПЦУ, а ми досі не маємо жодної відповіді від ОДА. Суть проблеми полягає в тому, що наша релігійна громада ще 10 березня 2019 року вирішила перейти від Московського Патріархату до Православної Церкви України. У нас відбулися збори – все пройшло у відповідності до закону, були присутні представники ЗМІ, поліції, місцевої влади. І після зборів, у відповідності до закону, ми подали документи на реєстрацію, а відповіді нема. Вже пройшло 11 місяців! Я вважаю, що це затягування часу і що за цим стоїть Московський Патріархат”, – розповідає представник релігійної громади ПЦУ села Рингач Віктор Юришин.

Люди піднялися у приймальню до голови Чернівецької ОДА Сергія Осачука – шлях до кабінету очільника ОДА їм одразу ж перегородив помічник, потім з’явилася радниця Осачука, які “охороняли” свого шефа від людей.

Радниця голови ОДА повідомила, що пан Осачук наразі проводить дуже важливу зустріч, тому не може їх прийняти. Мовляв, треба було попереджати, узгоджувати свій візит, записуватися. Однак люди були налаштовані рішуче і сказали, що зачекають.

“Чомусь голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук може поза графіком відвідати Банченський монастир, зустрітися з представниками УПЦ МП, коли вони хочуть…”, – каже настоятель Храму святого князя Володимира, благочинний ПЦУ м. Чернівці отець Микола.

“На даний час у селі Рингач є дві церкви, тобто дві будівлі – в одній служить Московський Патріархат, іншу будівлю вони закрили. Парафіяни ПЦУ не можуть потрапити в жодну з них… Наші люди моляться під парканом… Представники Московського Патріархату насміхаються з нас: “Ви – бомжі! Вам тут не місце!”, – з болем розповідає настоятель Храму Вознесіння Господнього ПЦУ села Рингач отець Мирон.

На запитання отця Мирона щодо термінів перереєстрації громад, в.о. начальник відділу релігії та національностей Чернівецької ОДА Сергій Бухаров пояснив, що після надходження заяви про перереєстрацію Статуту, згідно із законодавством, відповідь має бути надана упродовж одного місяця, у необхідних випадках – упродовж 3-х місяців.

“Безумовно, я з вами згідний, те що це питання розглядається 11 місяців – це ненормально. З понеділка, 17 лютого 2020 року, вийде з відпустки працівник, який займається питаннями перереєстрації і я думаю, що упродовж наступного тижня (до 22.02.2020) ми дамо вам або відповідь, або буде підготовлений відповідний проект розпорядження про реєстрацію”, – запевнив людей Сергій Бухаров.

Після спілкування людей зі спеціалістами у приймальні, хвилин через 15 до них все-таки вийшов голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук. Зустріч тривала близько 15 хвилин, люди намагалися почути відповіді на свої запитання, однак конкретики у спілкуванні не було.

“Має бути закон і справедливість. Я забезпечу, щоби не було штучних перешкод і затягування у цьому питанні”, – запевнив голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук.

До речі, подібну заяву Осачук вже робив – два місяці тому, одразу після призначення на посаду. Тоді в УПЦ МП сприйняли її на свою користь.

10 березня 2019 року у селі Рингач Новоселицького району відбулися збори релігійної громади, на яких вирішувалося питання переходу парафії від Російської Православної Церкви в Україні до Православної Церкви України.

Участь у зборах взяли 70 членів релігійної громади села. За перехід до ПЦУ проголосували 70 вірян, тобто одноголосно, проти – 0, утрималися – 0.

Це перша релігійна громада у Новоселицькому районі, яка покинула Московський Патріархат і приєдналася до Православної Церкви України.

Не обійшлося без суперечок, зазначає журналістка Галина Єреміца.

“Московський піп Серафим з вірянами Московського Патріархату був категорично проти переходу до ПЦУ – вони намагалися всіляко перешкодити проведенню зборів, називали учасників зборів “розкольниками істинної Церкви”. За словами місцевих мешканців, 70% вірян, які виступали проти переходу релігійної громади до ПЦУ, були не мешканці села Рингач, а звезені тітушки”, – розповіла вона.

Громада запросила взяти участь у зборах благочинного Глибоцького і Новоселицького районів ПЦУ отця Романа Грищука, якого священики та віряни МП намагалися вигнати з території храму, шарпали за одяг.

“Під час відеозйомки зборів один з московських попів вирвав з моїх рук мобільний телефон, яким я здійснювала відеозйомку і сховав його собі у кишеню. Я за кілька секунд дістала з його кишені свій мобільний телефон – відеозапис в телефоні був припинений”, – розповіла Єреміца.

Поліцейські, які були на території храму і мали б забезпечувати охорону громадського порядку, жодним чином не відреагували на цей факт. Відтак, журналістка написала дві заяви до Новоселицького райвідділу поліції – про перешкоджання професійній журналістській діяльності та про бездіяльність поліції.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/church_state_relations/78901/

Следующая новость
Предыдущая новость

Инновационные грузоперевозки с "Мастер-Про": ваш надежный партнер в мире логистики Помощь в создании сайта под ключ от фрилансеров Самые разнообразные игровые аппараты Вас интересует создание видеоконтента? Рекомендуем обращаться в компанию «Cinema Friends Production»! Как не ошибиться с выбором табака для кальяна

Публикации