USCIRF: Росія відповідальна за релігійні злочини на Донбасі та в Криму

14.05.2018 16:47 3

USCIRF: Росія відповідальна за релігійні злочини на Донбасі та в Криму

"На жаль, в багатьох країнах в 2017 році стан релігійної свободи погіршувався, часто через збільшення авторитаризму чи під виглядом боротьби з тероризмом", – заявив голова Комісії Даніель Марк.
Візит USCIRF до України у грудні 2017 року підтвердив, що в окупованому російською владою Криму продовжували випадки викрадень, катувань і свавільних ув’язнень кримськотатарських мусульман. Водночас проросійські сепаратисти на сході України, підтримувані російською стороною, продовжували утримувати експропрійовані церковні будівлі та залякувати релігійні громади.
У звіті наголошується, що окупаційна влада в окремих районах Донецької та Луганської областей залишається глибоко ворожою до релігійних груп, окрім Російської Православної Церкви. У лютому 2018 року, ватажки самопроголошеної «ЛНР» оголосили про необхідність перереєстрації всіх релігійних організацій на підконтрольній їм території, що, на думку експертів, є початком до утисків релігійних меншин, подібно до російської практики.
Офіційна ідеологія окупаційної влади на Донбасі – це суміш російського націоналізму, радянської ностальгії та російського православ'я, адже домінуючою визнається лише Російська Православна Церква, вважає Комісія США. Таким чином, для християнських меншин, які живуть на цих окупованих територіях, включаючи євангеліків, п'ятидесятників, греко-католиків та Свідків Єгови, початковий етап окупації був пов'язаний із цілеспрямованим терором: викрадення, катування та пограбування були нормою для сепаратистів, які відкрито висловлювали свою неповагу до релігійних переконань потерпілих.
Внаслідок релігійних переслідувань на сході України підтримувані Росією сепаратисти конфіскували понад 50 церковних будівель. Також, як можна оцінити, громади зменшилися кількісно на 30-80%, оскільки віруючі втікали з підконтрольних бойовикам місцевостей.
Хоча найгірші релігійні злочини зменшилися з 2015 року, зауважує USCIRF, все одно християнські меншини і надалі піддавалися рейдам, переслідуванням, штрафам та офіційним наклепам з боку окупаційної влади. Поряд із цим вичерпну інформацію про порушення релігійної свободи в цьому регіоні важко отримати, оскільки релігійні громади бояться репресій після скарг на порушення прав людини до іноземних інформаційних агенцій.
Виходячи з цих особливо суворих порушень, в 2018 році USCIRF знову вважає, що Росія заслуговує на визнання "країною, що викликають особливе занепокоєння", згідно Закону про міжнародну релігійну свободу (IRFA).
Підсумовуючи, Комісія США нагадує, що російська анексія Криму та вторгнення до регіону Донбасу на сході України у 2014 році призвели до швидкого погіршення міжнародних відносин Росії, у тому числі зі Сполученими Штатами. США призупинили свою роль у двосторонніх комісіях з Росією та запровадили численні санкції проти російських підприємств, державних установ та окремих осіб.
Нагадаємо, що минулого року USCIRF заявила, що Росія являє собою унікальний випадок в списку країн, що системно порушують релігійну свободу: “Це єдина держава, яка не тільки постійно посилює придушення свободи релігії, …але також розповсюдило свою репресивну політику на територію сусідньої держави шляхом військового вторгнення і окупації”.
Раніше коаліція правозахисників зібрала факти релігійних переслідувань на Донбасі. Доповідь «Коли Бог стає зброєю» містить у собі факти, свідчення жертв і очевидців релігійно-вмотивованих переслідувань, які здійснюють підтримувані Росією бойовики на окремих територіях Донецької та Луганської областей на сході України.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Зеркало Вулкан 24 круглосуточный доступ к лучшим эмуляторам Как защитить нагревательные приборы от накипи Купить накрутку на youtube от профессионалов Где купить бутсы в Киеве? Онлайн кредитование от компании Shvidkokredit

Публикации