У Дніпрі розпочалися археологічні роботи з дослідження фундаментів церкви Святого Лазаря

21.05.2020 17:48 0

У Дніпрі розпочалися археологічні роботи з дослідження фундаментів церкви Святого Лазаря

У Дніпрі розпочалися археологічні роботи з дослідження фундаментів давно зруйнованої церкви Святого Лазаря, де був похований дослідник і підприємець Олександр Поль, завдяки якому почалася розробка залізних руд у Кивому Розі.

Про це повідомляє Охоронна археологічна служба України у Facebook, повідомляє Укрінформ.

“Археологічні дослідження фундаментів церкви Св. Лазаря, що у Севастопольському парку м. Дніпра розпочинає 18 травня Дніпровська археологічна експедиція Охоронної археологічної служби України. Керівник робіт – Дмитро Тесленко”, - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що саме тут у 1890 році був похований Олександр Поль – перший почесний громадянин міста, (першовідкривач криворізьких руд», ініціатор створення Катерининської залізниці та історичного музею.

На жаль, Друга світова війна та радянський режим не залишили по собі ані церкви, ані поховання Поля. Довгий час вважалося, що на місці церкви насипаний меморіальний курган, однак у результаті розвідки, проведеної минулого року, її фундаменти було локалізовано трохи далі на південь від кургану, інформують археологи.

Цьогоріч планується дослідити залишки усієї споруди та, за участі фахівців-антропологів визначити місце поховання Олександра Поля, аби вшанувати його належним чином.

Як повідомляв Укрінформ, у Дніпрі встановлено місце розташування Лазаревської церкви, у склепі якої, ймовірно, поховано першого почесного громадянина Катеринослава, громадського діяча Олександра Поля.

Міський голова Дніпра Борис Філатов повідомив, що 18 травня, у День музеїв, на встановленому місці почнуться археологічні розкопки. У випадку, якщо під фундаментом у склепі буде знайдено останки, проведуть антропологічну експертизу, а за можливості й ДНК.

У подальшому на місці захоронення Поля міська влада планує створити пантеон або ж кенотаф почесних громадян Дніпра.

Олександр Поль (1 вересня 1832 – 7 серпня 1890 рр.) - український дослідник-археолог українсько-німецького походження, верхньодніпровський поміщик, шляхтич, краєзнавець і підприємець, меценат і громадський діяч.

Брав участь у впровадженні селянської, земської і судової реформ на Катеринославщині, 15 років присвятив вивченню залізних руд Кривого Рогу і доведення їхнього промислового значення. Особисто сприяв тому, щоб у 1881 році розпочались промислові розробки, які визначили подальший бурхливий економічний розвиток Придніпровського регіону.

Нині у Дніпрі Полю встановили пам’ятник, назвали його іменем проспект та вулицю.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/history/80293/

Следующая новость
Предыдущая новость

Зачем ставят свечи в храмах? Серебряные, золотые и позолоченные крестики в ассортименте Покупая товар, вы поддерживаете православную культуру Виртуальные слоты: «зеркало» в каждом клубе Vulkan Prestige Як вибрати якісний ортопедичний матрац

Публикации