Нова очільниця Держагентства з питань релігії налаштавона на "дуже складні діалоги" з УПЦ МП

07.03.2020 16:59 0

Нова очільниця Держагентства з питань релігії налаштавона на

Новопризначена очільниця Держагентства з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан підтримала заяву МЗС України щодо візиту митрополита РПЦвУ Онуфрія до Чорногорії.

“Дуже правильно, що МЗС відреагувало. Підкреслило, що це не треба інтерпретувати як позицію України чи більшості українських православних”, – сказала Богдан в інтерв’ю LB.ua. Про це повідомляє Релігійна правда.

Як РІСУ інформувала, 27 лютого очільник УПЦ МП Митрополит Онуфрій прибув до Чорногорії на підтримку антиурядових протестів, організованих Сербською Церквою.

Посольство України в Чорногорії назвало Онуфрія російським митрополитом і закликало чорногорців не сприймати його як представника України та Української Православної Церкви.

29 лютого Управління закордонного українства МЗС підтримало позицію посольства в Чорногорії, викривши РПЦвУ у спробі дестабілізації міжнародного становища України.

“Думаю, що попереду будуть дуже складні діалоги з цією релігійною спільнотою (УПЦ МП– ред.) Коли такі тези виходять в публічну площину, дуже важлива реакція Міністерства закордонних справ”, – сказала Богдан.

На запитання, чи готове буде Держетнополітики офіційно підтримати заяву МЗС і пояснити Онуфрію, що так чинити не можна, вона наголосила, що дуже сподівається на діалог з очільником УПЦ МП: “Наша служба однозначно буде намагатися спілкуватися з Митрополитом Онуфрієм і з усіма тими, кого він делегуватиме”.

“Яким буде результат цього діалогу, передбачити важко. Але він триватиме в будь-якому разі: принаймні з нашого боку буде відкритість до спілкування. Ми будемо знову й знову повертатися до питання свободи й відповідальності. Свобода має бути з повагою до Конституції України. Зокрема з повагою до суверенітету й територіальної цілісності України, до свободи й гідності вірян усіх релігійних спільнот”, – наголосила Олена Богдан.

Водночас вона назвала неоднозначним питання про доцільність перегляду законодавства щодо релігійних громад в контексті відносин ПЦУ і МП.

“Тривають судові розгляди. Давайте дочекаємося рішення суду. Принципово важливо, щоби ми не опинилися в ситуації, коли поспішаємо ярликувати ворогами України. Це вибудує мур там, де його не треба будувати. З іншого боку, потрібно називати те, що відбувається, своїми іменами та робити неявні зв’язки явними, тоді публічні заяви деяких лідерів стануть набагато зрозумілішими”, – додала чиновниця.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/church_state_relations/79175/

Следующая новость
Предыдущая новость

Узнайте как купить двухкомнатную квартиру в Твери Как быстро одолжить деньги на карту? В Запорожье мусульмане присоединились к тренингу «Женщины — лидеры перемен в местных общинах» Чернила для принтера: качество по лучшей цене Джокер Казино – неперевершений ресурс для розваг

Публикации