«Карітас Івано-Франківськ» організував тренінг з цифрової безпеки для журналістів

04.03.2020 21:49 0

«Карітас Івано-Франківськ» організував тренінг з цифрової безпеки для журналістів

Тренінг "Цифрова безпека журналістів - що обов'язково треба зробити" відбувся 4 березня. На тренінгу побувала власкор РІСУ Наталія Палій.

Під час заходу його учасники мали змогу отримати відповіді на запитання щодо оновлення програмного забезпечення комп’ютерів (чому це важливо), якими повинні бути паролі сторінок соцмереж, двофакторна автентифікація (як працює та для чого), як правильно робити резервні копії, безпечні комунікації (VPN, Wi-Fi, листування, фішинг). Розповідав про все це тренер – експерт Школи цифрової безпеки DSS380 Павло Бєлоусов.

«Можливо тому, що журналісти особливо вразливі, бо володіють інформацією цінною, корисною і тому можуть впливати - цю інформацію необхідно захищати, - каже тренер. – А це якраз захист облікових записів, наприклад, у фейсбуці та інших соцмережах».

Щодо паролів, то, як він пояснює - не можна використовувати один і той самий до всіх мереж. Скрізь, де це можливо, необхідно включати, так звану, двофакторну автентифікацію – вводити додатковий код, який отримується через смс чи додаток. Важливо робити резервні копії файлів, бо у екстремальних випадках може бути неможливим відновлення тієї чи іншої інформації. Необхідно також шифрувати дані, щоб обмежити доступ до файлів створюючи до них відповідні паролі, ключі. Оновлення програмного забезпечення теж створює додатковий захист інформації, адже, воно може містити помилки навіть самих розробників і помилки ці можуть допускати проникнення в систему небезпечних вірусів.

«Для журналістів актуально, користуючись інтернетом в публічних місцях, використовувати VPN, щоб навіть провайдери не могли бачити, що саме ви робите, - додає Павло Бєлоусов. – Але, як мені часто розповідали, журналісти найбільше проблем мали через, так звані, фішингові листи. До прикладу, схожі на ті, які надсилають ті чи інші структури, запрошуючи на прес-конференції, заходи, тощо. А натомість у листі можуть бути посилання з пропозицією ввести паролі, логіни. Тому будь-які підозрілі листи необхідно ретельно перевіряти».

Як наголошують організатори з «Карітасу Івано-Франківськ», тренінги, мета яких покращити безпеку в різних сферах діяльності, зокрема інформаційній, будуть проводитися щонайменше раз у квартал.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religious_media_and_Internet/79145/

Следующая новость
Предыдущая новость

Бани Днепра: История, Культура, и Современные Тенденции Купить надежные стальные двери В Херсоне при участии властей открыли мемориал рабби Гилеля из Парича Проектирование и изготовление авторской мебели на заказ Выращивание баклажанов в теплице

Публикации