Ченці-василіани УГКЦ зібралися на капітулу

11.02.2020 10:18 0

Ченці-василіани УГКЦ зібралися на капітулу

10 лютого у брюховицькому монастирі Святого Йосифа розпочалася звичайна провінційна капітула у провінції Найсвятішого Спасителя. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Розпочалося зібрання Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у співслужінні з протоігуменом провінції о. Йоаном Школиком, ЧСВВ, членами провінційної управи та капітульними отцями.

Блаженніший Святослав закликав василіан до духовного відродження, яке може йти слідом за інституційним розвитком. А для цього потрібно повернутися до витоків василіанського монашества. У цьому контексті вагомими обставинами, вважає архиєрей, є кілька факторів. Перший із ним – Боже Слово, без якого не існує духовного життя. Ще однією важливою складовою, на думку Глави УГКЦ, є духовна спадщина св. Василія Великого: «Відчувши важливість духовної дороги для василіанського чернецтва, праведний митрополит Андрей Шептицький здійснив переклад творів св. Василія українською мовою». У цьому контексті проповідник наголосив, що досконалий християнин св. Василія є неможливим без творів цього святого. На завершення Блаженніший Святослав побажав ченцям, щоб монаші правила були «написані» у серці кожного ченця.

Крім того, Глава УГКЦ запевнив василіан у своїй молитві за успішне проведення капітули. «Нехай Боже Слово збудить ваші сумління, щоб ви змогли вибрати доброго настоятеля», - побажав архиєрей.

Засідання капітули триватиме до 14 лютого.

Довідка: Звичайна провінційна капітула - це зібрання ченців згідно з нормами загального права і Статуту Василіанського чину. Завданням капітули є оцінювати, перевіряти та скеровувати життя провінції у різних її аспектах, а також вибирати протоігумена, його радників та делегатів на Генеральну капітулу.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/ugcc/78858/

Следующая новость
Предыдущая новость

300-летие украинского святого отпраздновали в Беларуси Реабилитационный центр в Киеве Переваги теплових насосів Близкий к РПЦ телеканал «Царьград» начал кампанию в поддержку создания «Малороссии» Крымская епархия УПЦ подготовила фотовыставку о патриархах РПЦ

Публикации