Українська Греко-Католицька Церква активно розвивається та ефективно працює для добра вірян. Ба більше, вона старається це робити постійно, особливо в період війни на Сході. На цьому наголосили у
У своїх вітальних словах гості Синоду єпископів УГКЦ архієпископ Мечислав Мокшицький, владика Філарет (Кучеров), архієпископ Львівський і Галицький УПЦ (МП), і владика Димитрій (Рудюк), митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП, висловили привітання владикам нашої Церкви з початком щорічного Синоду УГКЦ та побажали протягом засідань.
«Ми зустрілися тут, аби розважити способи та шляхи сприяння і поширення Благої вісті в сучасному світі; щоб задуматися над тим, як пастирям і сіячам діяти та працювати на Божій ниві так, щоб зерна Божого Слова якнайясніше потрапляли і приносили плід в серцях людей. Ми зібралися тут, аби замислитися також над тим, як зробити Слово Боже доступнішим і зрозумілішим, як, урешті, заохочувати наших вірних до черпання з цієї глибокої криниці Божої мудрості. На початку цієї важливої зустрічі бажаю вам постійної і сталої допомоги від Святого Духа істини та благодаті», — зазначив архієпископ Мечислав Мокшицький, Львівський римо-католицький митрополит. Він також побажав, щоб «цей священний Синод приніс щедрі духовні плоди в житті всіх вірних УГКЦ та нашого суспільства».
До вітального слова приєднався владика Філарет (Кучеров), архієпископ Львівський і Галицький УПЦ (МП). «Між нашими Церквами, можливо, немає плідних стосунків, але я знаю, що в деяких єпархіях владики нашої Церкви добре спілкуються з ієрархами і священнослужителями Української Греко-Католицької Церкви. Виходячи з цього, є гарні задуми і напрацювання для свідчення місії Церкви. Добрі людські стосунки між владиками і священиками можуть стати прикладом міжконфесійного порозуміння в регіонах», — сказав владика Філарет.
Він висловив думку, що багато чого змінилося в стосунках УГКЦ та УПЦ за часи незалежності України. «За ці роки Церкви сформувалися як основні інститути довіри серед людей. Церкви змінилися протягом часу, коли на Сході України відбувається війна і ми переживаємо серйозну, велику біду для українського народу. Нам цю довіру потрібно зберегти і примножити», – підкреслив архієрей та побажав продуктивної роботи.
Владика Димитрій (Рудюк), митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП, зазначив: «Церква дуже вміло в епоху постмодернізму намагається не тільки впроваджувати Слово Боже, але і захищати себе. Тому постмодерна епоха, яку ми знаємо, покликана в класичному суспільстві все поділити і разом із тим зробити так, що істини як такої немає. І Церква в цьому процесі виробила свої стандарти праці з вірними. У цьому випадку УГКЦ крокує в ногу з часом, відчуває надзвичайно добре його дух». Архієрей згодом додав: «Ваша праця і праця УГКЦ покликана, щоби розпочати це релігійне провадження, зокрема в українському суспільстві». Хочете знати, яка погода у Ужгороді? Заходьте на наш сайт - дивитись погоду і плануйте свій день відповідно.
Нагадаємо, у Львові (Брюховичах) 3 вересня 2018 року розпочав своє перше робоче засідання Синод єпископів УГКЦ під головуванням глави УГКЦ верховного архієпископа Святослава. У роботі Синоду беруть участь 42 єпископи УГКЦ з України і світу.