У церкві на Закарпатті виявили фрески XIV століття

21.10.2019 23:12 0

У церкві на Закарпатті виявили фрески XIV століття

У Вишківській церкві на Хустщині (Закарпаття) під шаром вапна виявили фрески, які датують XIV століттям. Про це повідомляє Укрінформ.

"Багато хто знає про знайдені нещодавно у тячівському реформатському соборі середньовічні фрески. А от у Вишківській церкві на Хустщині (Закарпаття) нещодавно з-під шару вапна оголили цілий мурал, який датують XIV століттям. Будете у Вишкові – гляньте. Це дивовижно, що можемо бути свідками таких унікальних знахідок", – пише видання.

Дослідники вважають першою письмовою згадкою про церкву і селище Вишково одну із грамот короля Ласло IV, датовану 1281 роком. Припускають, що спочатку церква була дерев’яною, а потім на її місці звели кам’яну споруду. За архітектурними формами церкву відносять до 1300-х років. Відомо, що у 1326 році архієпископ естерґомський Болесло затвердив права культової споруди.

У грамоті, підписаній королем Карлом-Робертом 1329 року, якою селищу Вишково були подаровані додаткові права, зокрема, згадується, що місто мало можливість самостійно обирати священника, який отримував десятину та мав право складати заповіт. Також збереглися записи в реєстрі папської десятини, які датовані 1333 роком.

Вишківський храм перебудовували кілька разів — у XIV-XVI, XVIII та на початку XX cтоліть.

Пастир Ласло Гереші створив записи з детальним описом, щоб зберегти дані про настінні розписи, бо у жовтні 1867 року почалась побілка церкви. У 1874 році Флоріш Ромер у своїх записах зазначав, що під шаром вапна на стінах церкви містяться фрески.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/inheritance/77515/

Следующая новость
Предыдущая новость

Азартные игры и священное писание На Тернопільщині православні громади поділили церковний будинок Фурнитура для стеклянных дверей и душевых кабин Советы для обретения счастья Космолот - как перевернуть сознания клиентов

Публикации