У п’ятницю, 1 листопада, 75-ті роковини відходу у вічність митрополита Андрея. На Львівщині вшанують його в родинному селі Шептицьких – Прилбичах. Урочистості відбудуться і у Львові.
Про це повідомив Гал-інфо з посиланням на керівника відділу культури, туризму та молоді Яворівської райдержадміністрації Наталію Лялюк.
З її слів, 1 листопада, в День прослави праведного митрополита Андрея Шептицького та 30-річчя виходу УГКЦ із підпілля, духовні заходи розпочнуться об 11:30 із панахиди біля каплиці-усипальниці родини Шептицьких, що в селі Прилбичах Яворівського району Львівської області.
Відтак, відбудеться багатолюдний похід до храму, де об 12:00 священики відправлять Божественну літургію.
О 13:00 в Прилбичах відбудеться свято духовного співу під гаслом – крилатим висловом митрополита Андрея: «Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою, невтомною працею любіть Україну».
О 13:30 у Прилбичах відбудеться презентація виставки Львівського музею історії релігії «На скелі віри».
А о 16:00 в місті Яворові традиційно громада разом з духовенством помолиться за душу Українського Мойсея біля пам’ятника митрополитові Андрею, що у сквері Шептицьких.
У коментарі власкорові Гал-інфо яворівський священик, отець Роман Піта наголосив, що вшанування пам’яті митрополита Андрея Шептицького в храмі Успення Пресвятої Богородиці міста Яворова розпочнеться із нічних чувань.
«У церкві Успення Пресвятої Богородиці м. Яворова, яку в народі називають «Гірною», традиційно під час нічних чувань 1 листопада відбудуться такі духовні заходи: вечірня; катехеза «Жертва митрополита Андрея»; вервиця (радісні таїнства); Божественна літургія; Ісусова молитва (молитва в тиші), агапе (трапеза); акафіст за прославу праведного митрополита Андрея; молебень за хворими (помазання єлеєм); благословення (завершення чувань)», – інформує отець Роман з Яворова.
Як РІСУ інформувала, від 16 жовтня до 12 листопада у Львові проведуть чимало заходів, які присвячені 30-літтю виходу Української Греко-Католицької Церкви з підпілля та вшанування 75-річчя відходу до вічності Праведного Митрополита Андрея Шептицького. Екскурсії Митрополичими садами, у крипті архикатедрального cобору св. Юра, богослужіння, а також заходи у навчальних закладах, бібліотеках та культурних центрах міста – на ці та багато інших подій Церква у співпраці з містом запрошує долучитися і львів’ян.
Урочистості у Львові 1 листопада
Довідка:
Андрей Шептицький (29.07.1865 – 01.11.1944) очолив Українську Греко-Католицьку Церкву 1901 року. Митрополит мав декілька наукових ступенів: доктор права, доктор теології, доктор філософії.
Митрополит Шептицький перший із вищих єрархів Греко-Католицької Церкви почав використовувати народну мову у спілкуванні із вірними.
Як Митрополит, двічі відвідав Росію (1907, 1912) та Білорусь. Сприяв розбудові Російської Греко-Католицької Церкви. Створив апостольський вікаріат для вірних греко-католицької церкви у Боснії. У 1907 році добився призначення єпископа для США, а в 1912 році – для українців в Канаді.
У міжвоєнний період Митрополит Шептицький продовжував роботу з розбудови УГКЦ. За його ініціативи було засновано Львівську греко-католицьку академію (1928р.), Богословське наукове товариство.
Під час Другої Світової війни Шептицький ставив питання про об’єднання всіх християн України навколо Київського Патріархату у єдності з Римським престолом.
Митрополит підтримував діяльність наукових культурно-просвітницьких товариств «Просвіта», «Рідна школа», «Сільський господар».
Заснував Український національний музей, надавав стипендії молодим українським митцям для здобуття художньої освіти у кращих навчальних закладах Європи.
На сьогодні триває процес беатифікації Митрополита Андрея.
Беатифікація (лат. Beatificatio) – це акт зарахування тієї чи іншої особи до лику блаженних, це своєрідний "нижчий щабель" в процесі підготовки канонізації – безпосереднього зарахування до сонму святих.
16 липня 2015 року Папа Франциск прийняв на приватній аудієнції кардинала Анджело Амато, СДБ, префекта Конгрегації у справах святих, під час якої затвердив декрети цього відомства, котрі стосуються визнання героїчні чесноти кандидатів на прославу. Першим у цьому списку є слуга Божий Андрей Шептицький, Львівський митрополит УГКЦ.
Підтвердження геройськості чеснот – це один з етапів процесу, після якого для беатифікації потрібно підтвердження чуда, отриманого за заступництвом кандидата на прославу.
Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/ugcc/77629/