Справа «Хізб ут-Тахрір»: російський суд виніс вироки кримським татарам

24.12.2018 16:31 6

Справа «Хізб ут-Тахрір»: російський суд виніс вироки кримським татарам

Північно-Кавказький окружний військовий суд Росії 24 грудня виніс вироки фігурантам першої бахчисарайської справи «Хізб ут-Тахрір». Енвера Мамутова присудили до 17 років позбавлення волі в колонії суворого режиму, Руслана Абільтарова, Ремзі Меметова і Зеврі Абсеїтова – до дев’яти років колонії суворого режиму.

Про це повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на об’єднання «Кримська солідарність».

Адвокати стверджують, що мають намір оскаржити рішення суду.

Напередодні 23 грудня син одного з фігурантів справи і координатор об’єднання «Кримська солідарність» Ділявер Меметов оприлюднив відеозвернення. Він назвав обвинувачення на адресу свого батька та інших фігурантів «огульними» та безпідставними.

21 грудня Меметов, Абільтаров, Мамутов і Абсетов виступили в суді з останнім словом. Жоден з фігурантів своєї провини не визнав. Всі вказували на «політично-вмотивований характер» кримінальної справи.

12 травня 2016 року в Бахчисараї російські силовики провели низку обшуків у будинках мусульман, кримських татар, а також у місцевому кафе. В результаті були затримані і звинувачені в тероризмі четверо бахчисарайців: Зеврі Абсеїтов, Ремзі Меметов, Рустем Абільтаров і Енвер Мамутов. Їх підозрюють в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», визнаної в Росії терористичною.

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в «ісламському халіфаті», але відкидають терористичні методи досягнення цього й кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії, а з 2014 року і в окупованому нею Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у цій країні 2003 року, включивши до списку об’єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати відзначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави, що окуповує.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_policy/74046/

Следующая новость
Предыдущая новость

Отличные четки из натуральных материалов Срочный ремонт смартфонов Xiaomi в СкайМи Лучшие станции для очистки сточных вод Выбор и правильный уход за гидрокостюмом Le Figaro: Папа Франциск може відвідати Росію, яку оминав через війну в Україні

Публикации