Голова Душпастирської ради, священик УГКЦ о. Костянтин Пантелей та керівник Синодального Відділу УПЦ (МП) у справах пастирської опіки пенітенціарної системи, член оргкомітету, протоієрей Віктор Яценко протягом двох років готували цю подію у співпраці чільними провідниками IPCA-Europe.
У центрі уваги конференції опинились богословські та світські підходи допроблеми юстиції. З теологічної перспективи виступали о. д-р Олег Кіндій, Український католицький університет, з доповіддю «Відновлення людської гідності через зцілення образу Бога» та митрополит Августин (Маркевич), УПЦ (МП), «Відносини з Богом з погляду Євангелія і юриспруденції»; Тім Дікон, Великобританія, «Біблійні джерела про милосердя і спасення». Світську наукову думку представляли фахівці права д-р Михайло Костицький, д-р Олександр Костенко та інші науковці.
Поміж пленарними засіданнями делегати конференції відвідали національні святині Софію Київську і Києво-Печерську лавру, де помолилися спільно. 26 квітня конференція проходила у приміщенні Верховної Ради.
Делегати конференції проаналізували проблему здійснення правосуддя та кримінальних покарань, роль соціальних інституцій у досягненні витривалого і справедливого суспільного миру й інтеграції колишніх в'язнів. Вони схвалили спільну декларацію, в якій висловили солідарну підтримку України в її змаганнях до справедливості і миру.
У декларації наголошується: "Християнське богослов'я нерідко пов'язує поняття справедливості з відновленням миру, що випливає з юдео-християнської ідеї «шалом». Шалом включає поняття миру, але миру у дуже об’ємному, глибинному, багатозмістовному смислі. Шалом у Біблії - це мир у справедливості, мир у єднанні, що задовольняє основні потреби всього людства, включаючи відкинених. Наші національні системи правосуддя повинні забезпечити, щоб люди, які покидають в'язниці, могли знайти прийняття та доброзичливість у спільноті. Щоб нам досягти того миру, потерпілі, правопорушники, діти, чужинці, найуразливіші та навіть ті, кого ми вважаємо нашими ворогами, заслуговують на справедливість..."
У декларації заперечується "принцип, ніби ув'язнення є успішним способом вирішення різного роду соціальних проблем", і наголошується: "Ми бажаємо заохотити більше програм примирення в громадах, які є альтернативою в'язниці...".
Декларація схвалює роботу, яку проводять деякі уряди у вдосконаленні пенітенціарної системи. "Однак ми також висловлюємо своє невдоволення умовами у в’язницях багатьох країн, що ісують для чоловіків, жінок, молоді та дітей, де фізичне та психологічне насильство, в тому числі розбещення, все ще деградує людей", - зауважують учасники конференції.
Вони "виступають проти будь-яких засобів утримання під вартою для нелегальних іммігрантів, як це вже зробив Європейський суд з прав людини", закликають "до негайного мораторію на страти та остаточного скасування смертної кари", а також зазначають: "В дедалі більшій кількості країн люди також ув'язнюються, бо вони відмовляються стати солдатами. Ми підтверджуємо, що відмова від носіння зброї - це право людини, що не повинно призводити до тюремного ув'язнення".
Деоегати заходу вітають перегляд «Мінімальних стандартних правил поводження з ув'язненими» Організації Об'єднаних Націй, розроблений за підтримки неурядових організацій із дорадчим статусом, і просять, щоб ці правила, які тепер називаються «Правилами Мандели», застосовувалися у всіх країнах після їх одностайного прийняття у 2015 році всіма державами-членами.