150 кілометрів пішки. На прощу до Марійського духовного центру Зарваниця в Теребовлянському районі вирушили перші паломники. Йтимуть вони майже п’ять днів. Звідки йдуть і чим особлива цьогорічна проща, знають кореспонденти Т1 Новини.
Кілька десятків тисяч паломників очікують на цьогорічній прощі у Зарваниці Теребовлянського району. Вона відбудеться вже цими вихідними,13-14 липня. Перші колони прочан вже вирушили з Хмельницька і Кам’янець-Подільського 9 липня. Дорогою до них долучаються й інші паломники.
- Піші колони налічують 100-150 осіб, а в дорозі можливо й більше доєднаються. Це великий духовний подвиг. Ми знаємо, що ще з інших локацій будуть вирушати паломники. Знаємо, що йдуть з інших областей. Є такі паломники, які їдуть на велосипедах і які долають десятки і сотні кілометрів, - каже прес-секретар Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ отець Олег Харишин.
Як повідомляє Департамент інформації УГКЦ, на цьогрічну прощу Тернопільсько-Зборівська архиєпархія приготувала масштабну програму для молоді. Центральною подією стане зустріч Патріарха Святослава з молоддю, 13 липня (початок о 16-й годині) в межах творення Єдиного молодіжного простору УГКЦ.
Молодіжна комісія єпархії у співпраці з ГО «Зарваницька ініціатива» також проведе зустріч для молоді у форматі відкритого університету. Тема спілкування — «Реальність молоді в селі й те, що на неї чекає в місті».
Зустріч відбудеться на території Молодіжно-духового центру в Зарваниці з 18:00 до 19:30.
На завершення організатори готують Духовно-мистецьку програму для молоді на Співочому полі, яка розпочнеться опівночі і триватиме майже до світанку. Серед запрошених гуртів — «Шпилясті Кобзарі» і «Кана». Ведучі програми — Тетяна Дармограй та отець Роман Демуш.
Кульмінацією прощі у Зарваниці стане недільна ранкова Літургія (14 липня), яку очолить Патріарх УГКЦ і на якій співслужитимуть усі єпископи.
Довідка:
Зарваниця є одним із найдавніших чудотворних місць України. Історія починається з 1240 року. Тоді монах з Києва, рятуючись від навали хана Батия, втікав на Західну Україну. Виснажений чернець заснув на березі Стрипи. Йому приснилася Матір Божа. Прокинувшись, він побачив перед собою ікону Богородиці з Ісусом, яка височіла над джерелом. Монах, помолившись, обмив свої рани джерельною водою – і вмить одужав. А місце, де «зарвав його сон», назвав Зарваницею. Згодом біля джерела було збудовано дерев’яну капличку, в якій зберігалася чудотворна ікона. Зараз на її місці стоїть каплиця Об’явлення Матері Божої.
Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religious_ceremonies/76477/