Єдиний у світі вишитий іконостас встановили на Тернопільщині

25.07.2017 18:29 3

Єдиний у світі вишитий іконостас встановили на Тернопільщині

Унікальність в тому, що ніде в світі нема цілісного іконостасу, як у Тютькові, до складу якого входять лише образи, вишиті вручну бісером.
На його створення знадобилося півтора року. Кожну з ікон вишивала одна із родин парафії. За підрахунками майстринь, всього використано 1 млн 436 тис. 433 бісеринки. Вага створених ними ікон – 17 кг 724 г, а їх загальна площа склала 7,12 м кв.
Створити іконостас із бісеру надумав разом з парафіянами настоятель храму отець Степан Суканець. Він і знайшов майстрів, які втілили незвичну ідею. Робота була вкрай кропіткою. Всього в іконостас увійшли 18 образів.
«Ми хотіли зробити щось ексклюзивне, але водночас і близьке до людей. Мальовані іконостаси створює часто один художник. А це роботи звичайних, простих людей, наших вишивальниць. Вони місцеві, деякі живуть за кордоном. Ми спільно радилися, підбирали кольори», – розповідає отець Степан.
«Я вже маю 20-літній стаж роботи, багато бував у церквах, але такого ніде не бачив», – додає з гордістю священик.
Коли робота була завершена, 18 образів інкрустували в дерев’яний липовий каркас і об’єднали в 3-ярусний іконостас. Святі вишиті в одному стилі, з дотриманням церковних канонів. Завдяки бісеру вони наче оживають. Потрапляючи на бісеринки, світло створює об’ємний ефект 3D-зображення. Зайві ж відблиски «забирає» спеціальне скло, яким покриті ікони.
Аби подивитися на іконостас приїжджають звідусіль. Кажуть, що краса ручного вишитого витвору на фотографіях не передається. Зауважують, що це лишень потрібно побачити вживу.
Відстань від с.Тютьків до м.Тернопіль – 37 кілометрів. Приблизний час у дорозі – 49 хвилин.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Помощь в создании сайта под ключ от фрилансеров Букмекерская контора, которая предоставляет выгодные условия Что подарить парню к празднику Качественная техника для съемки Перевозка тел умерших в любую точку мира

Публикации