Європейські богослови обговорили в Києві методи богословських досліджень

03.05.2018 20:54 9

Європейські богослови обговорили в Києві методи богословських досліджень

Понад 100 богословів різних конфесій з семи країн Європи взяли участь у міжнародній науковій конференції «Методології богословських досліджень: проблеми і перспективи», яка пройшла 27-28 квітня 2018 року у Києві.

Конференція була спрямована на обоготворення актуальних богословських підходів, методів і дослідницьких практик, які стають відповіддю на зміни світоглядних і наукових парадигм, що відбуваються сьогодні в світі в цілому і в Східній Європі, зокрема. Про це розповів РІСУ голова оргкомітету конференції д-р Роман Соловій.

Перший день конференції був повністю присвячений пленарним засіданням. Зокрема, учасники заслухали низку доповідей щодо методологічних основ біблеїстичних досліджень, суспільної ролі богослов’я, специфіки розвитку богословської думки у контексті сучасних філософських та наукових трансформацій.

Частина дослідників спрямувала увагу на конфесійні виміри богословських методологій. Завершився день презентацією найновіших вітчизняних богословських видань.

Другий день конференції розпочався роботою у секціях, на яких розглядалися методологічні проблеми біблійної, догматичної та філософської теології, теоретико-філософські аспекти теологічних досліджень, а також виклики для богослов’я, зумовлені його існуванням у міжрелігійному та міждисциплінарному контекстах.

На інших пленарних засідання учасники конференції заслухали низку доповідей, що висвітлювали різноманітні історичні аспекти розвитку теології, а також методологічні проблеми еклезіології та місіології.

На конференції

Учасники конференції ухвалили резолюцію, відзначивши, що в останні роки спостерігається зростання зацікавленості у вивченні теоретичних і методологічних проблем богослов’я. Подальший розвиток методології богословських досліджень потребує налагодження інтенсивної наукової комунікації між вченими, що спеціалізуються в галузі богослов'я, та представниками суміжних дисциплін; посилення роботи з розширення методологічної бази богословських студій за рахунок проведення досліджень та написання відповідних монографій, підручників та посібників; зміцнення міжнародної та міжконфесійної співпраці між науковими установами і навчальними закладами; здійснення нових спільних проектів наукової, дослідницької і освітньої спрямованості.

Організаторами конференції виступили Ресурсно-дослідницький центр Євро-Азіатської акредитаційної асоціації (Україна), Центр дослідження релігії Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова (Україна), Євангельський теологічний університет, Лювен (Бельгія), Філософсько-богословський факультет Українського католицького університету (Україна), Університет кардинала Стефана Вишинського у Варшаві (Польща), Європейська школа культури та богослов'я (Німеччина), Інститут Івана Павла ІІ у Варшаві (Польща).

У роботі конференції взяли участь понад 100 учасників, серед яких – представники державних та богословських вищих навчальних закладів із різних регіонів України, а також з Бельгії, Німеччини, Нідерландів, Польщі, Болгарії, Австрії. Під час роботи конференції було проголошено понад 50 доповідей, присвячених різним аспектам методології богословських досліджень.

За результатами конференції буде виданий збірник матеріалів. Крім цього вже незабаром усі зацікавлені зможуть ознайомитися з відеозаписами пленарних доповідей на каналі Євро-Азіатської акредитаційної асоціації в YouTube.

конференція «Методології богословських досліджень: проблеми і перспективи»

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religion_and_science/71012/

Следующая новость
Предыдущая новость

Реализация проектов на основе социального бизнеса Общая структура и принцип начисления и вывода актуальных средств в онлайн казино Признаки ВСД и методы правильного определения болезни Плей Фортуна - максимальное удовольствие и самое качественное разнообразие Широкий ассортимент качественного зуботехнического оборудования

Публикации