Християнська міжконфесійна місія тюремного служіння і представники Міністерства юстиції напрацьовують розширення можливостей роботи капелана

20.11.2017 17:44 6

Християнська міжконфесійна місія тюремного служіння і представники Міністерства юстиції напрацьовують розширення можливостей роботи капелана

Центральною темою засідання стала необхідність напрацювання форм колективної й індивідуальної роботи капелана із персоналом пенітенціарних установ.
У засіданні під головуванням керівника правління Місії протоієрея Костянтина Пантелея, священика УГКЦ, взяли участь члени правління Місії, представники релігійних організацій, що служать у пенітенціарному душпастирстві у Вінницькій, Хмельницькій і Чернівецькій областях, заступник директора департаменту пробації Ігор Андрушко, начальник управління Василь Дремлюга, перший заступник начальника управління Володимир Бойчук, а також заступники начальників установ з питань соціально-виховної і психологічної роботи 15-ти пенітенціарних закладів, що підпорядковуються управлінню.
Голова правління Місії протоієрей Костянтин Пантелей привітав представників Церков, що зібралися для обговорення питань міжконфесійної співпраці та взаємодії з органами Міністерства юстиції для забезпечення душпастирської опіки. Він подякував керівнику міжрегіонального управління за гостинність і щиру співпрацю, подарувавши Святе Письмо й молитовник «Молись і служи».
Пастор В’ячеслав Когут, виконавчий директор Місії, презентував керівнику управління пам'ятну монету на відзначення 500 років Реформації. У відповідь начальник управління Василь Дремлюга щиро подякував за ту важливу роботу, яку щодня здійснюють представники Церков з кожною людиною, даруючи віру та надію на життя.
У рамках програми представники християнських Церков відвідали Вінницьку установу виконання покарань №1, де познайомилися із щоденним служінням капеланів в секторі тримання слідчо-заарештованих та у ділянці максимального рівня безпеки, де утримуються засуджені на довічно. У ході відвідування обговорювалися стандарти щодо душпастирської опіки над засудженими на довічне позбавлення волі.
В рамках виїзного засідання була розглянута низка питань:
1. Обговорення розширення можливостей колективної чи індивідуальної роботи капелана із персоналом пенітенціарних установ у робочий час.
2. Обговорення стандартів доступу священнослужителів до довічно ув’язнених.
3. Доповідь представника Міністерства юстиції України стосовно стану впровадження та реалізації програм пробації в Україні.
4. Вироблення капеланських посвідченнь.
5. Обговорення проведення спільних заходів з нагоди святкування Різдва. (Святковий концерт в центральному апараті. Фестиваль 13.01.2018. Різдво в кожен дім).
6. Питання подальшого співробітництва Місії з ІКВС.
7. Взаємодія християнських реабілітаційних центрів з Асоціацією Психіатрів України.
8. Фінансова участь конфесій в роботі Місії за 2017 рік.
Учасники спільного засідання капелани і службовці ДКВС визнали, що персонал пенітенціарних установ, з огляду на особливі умови свого служіння, має невід'ємну потребу у заходах формаційного і реабілітаційного характеру, серед яких належне місце матиме також пенітенціарна етика та душпастирська опіка. Наслідком події стане звернення Церков до Міністерства юстиції України з метою напрацювання відповідних відомчих актів, що впорядковуватимуть цю діяльність.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Где купить православные четки из настоящего камня? Волонтери передали Святогірській лаврі 10 тон гуманітарної допомоги для переселенців Оперативные услуги ритуальной компании в Москве Фотообои в спальню на любой вкус Єпископ УАПЦ взяв участь у церемонії Лицарського ордену в Чехії

Публикации