Фігурант севастопольської «справи Хізб ут-Тахрір» у залі суду оголосив безстрокове голодування

30.07.2017 13:59 3

Фігурант севастопольської «справи Хізб ут-Тахрір» у залі суду оголосив безстрокове голодування

У Верховному суді Росії фігуранту севастопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Руслану Зейтуллаеву 27 липня винесли вирок: йому збільшили термін до 15 років позбавлення волі з обмеженням на рік після відбуття. Зейтуллаев зачитав своє останнє слово. Він спростував висунуті проти нього звинувачення і оголосив про безстрокове голодування, повідомляє Крим.Реалії.

«Сьогодні мене судять за тероризм у справі, де немає ні слова про вибухові речовини, теракти, де є тільки розмови, - сказав він. - Звинуваченню все одно, що це абсурд. Головне - красиво зачитати текст, заготовлений заздалегідь. Раз вже ми так багато говоримо про тероризм, я хочу сказати голосно: «Ні тероризму!». Зупиніть це свавілля. Ми мусульмани - так, кримські татари - так, але не терористи! А ваші дії спрямовані на придушення інакомислення. Ну скажіть про це чесно, не лукавте! ».

Руслан Зейтуллаев стверджує, що його вивезли з півострова проти його волі. «Протягом трьох років на території Криму приймаються незаконні рішення в сфері боротьби з тероризмом і екстремізмом. Це і обшуки і переслідування журналістів, і визнання Меджлісу кримських татар екстремістською організацією, і багато іншого. Я виявився заручником цих незаконних рішень, був насильно вивезений з Криму », - заявив Зейтуллаев.

«Звинувачення будується на свідченнях деяких засекречених свідків, в тому числі араба Аднана, під псевдонімом Олександр, який і організовував зустрічі, за які мене судять. Але навіть ці зустрічі не маю нічого спільного з тероризмом », - сказав фігурант севастопольського« справи Хізб ут-Тахрір ».

Він додав, що займався правозахисною діяльністю, і підстави для звинувачень в тероризмі немає.

«У період правового поля України я був правозахисником. Як тільки я потрапив в юридичне поле Росії, СБУщник, який переодягнувся у ФСБ, захотів зробити з мене терориста. Мені вже не важливо ваше рішення, але скільки б я тут не просидів, я не стану терористом. Я вийду і буду правозахисником », - зазначив Зейтуллаев.

Зейтуллаев вимагає зустрічі з українським консулом і уповноваженою з прав людини Валерією Лутковською. Також він просить допустити в СІЗО Ростова російських правозахисників, представника Генконсульства України, журналістів, які бажають його відвідати в СІЗО.

Також подано клопотання - повернути Зейтуллаева, як громадянина України, в Україну, і припинити переслідування кримських татар за національними і релігійними ознаками.

«Клопотання прийнято судовою колегією до уваги, але не відноситься до предмету судового розгляду», - заявив у відповідь суддя і клопотання відхилив.

Під час короткої перерви - поки колегія перебувала в нарадчій кімнаті - спілкуватися з Зейтуллаевим заборонили не тільки адвокатам, а й українському консулу, який прийшов на засідання. Руслан Зейтуллаев намалював у відповідь кілька плакатів, в тому числі «Репресії XXI століття». Він мовчки показав їх на камеру.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Сделать праздник запоминающимся поможет «Yes!Catering» Как заработать на бинарных опционах без риска Вийшла електронна версія україномовної Біблії Філарета Казино, в котором лучшие условия для игры! Индивидуальный трансфер из аэропорта «Суварнабхуми»

Публикации