Сучасні елеватори

10.11.2018 8:36 147

Сучасні елеватори

Сучасні елеватори та їх спорудження

Ефективне зберігання зібраного урожаю будь-яких зернових культур дуже відповідальне завдання. Для вирішення даного питання використовуються спеціальні пристосування, агрегати оснащені усім необхідним технічним устаткуванням, що дозволяє забезпечувати оперативне і автоматизоване транспортування продукції, її надійну вентиляцію, стежити за змінами рівня вологості і температурного режиму, організувати якісну сушку зернових культур при необхідності або охолодження за допомогою потоків свіжого повітря. Зібраний та доставлений до елеватора урожай зернових культур, призначений для подальшого використання, в процесі переробки транспортується посередністю спеціалізованих механізмів, які прийнято називати норіями.

Які елеватори використовувати краще?

Сучасні елеватори дещо розрізняються між собою. Наприклад, елеватор силосного типу призначений для надійного збереження зерна з середнім, а також високим відсотком сухості. У подібні елеватори не рекомендується завантажувати урожай з поганою сипучістю. Якщо відповідати на представлене питання коротко, то в наші дні використовуються елеватори:

  • заготівельні - на хлібопекарських виробництвах, заводах;
  • перевалочні - для короткочасного зберігання зерна з подальшим транспортуванням;
  • базисні - з їх допомогою здійснюється накопичення і зберігання зернових запасів тих, що належать державі.

Для спорудження даних комплексів використовуються найнадійніші проекти металевих конструкцій, якісні будівельні матеріали і високо-технологічне устаткування, яке дозволяє здійснювати ефективну обробку, транспортування і зберігання зібраного урожаю зернових культур. Перед початком будівництва розробляється детальний проект елеваторного комплексу з урахуванням всіх особливостей місцевого ландшафту та якості грунту, підбираються витратні матеріали, оцінюється їх доставка до будівельного майданчика. Для якісного будівництва сучасного елеватора необхідна команда кваліфікованих та талановитих інженерів-проектувальників і будівельників, оскільки конструкція представленої промислової споруди є достатньо складною.

У елеваторах зерно надійно охороняється від утворення грибків, псування комахами і гризунами. У деяких зерносховищах часто застосовується термічна обробка зерна і його знезараження за допомогою газової дезинсекції. Але ця функція вимагає наявності додаткового устаткування, а також більшої загальної площі. З метою тривалого зберігання зернового урожаю зазвичай будують елеватор силоси якого мають плоске днище. У силосах з конусо-подібним дном зазвичай зберігають зерно нетривалий час, наприклад до або після таких операцій, як очищення і сушка зернових культур.

Следующая новость
Предыдущая новость

Качественные сертифицированные чехлы для телефонов Обезболивающие средства Goochie Сделать праздник запоминающимся поможет «Yes!Catering» Подача одного из самых популярных казино СБУ притягла до відповідальності низку священиків УПЦ

Публикации