Сучасні елеватори

10.11.2018 8:36 150

Сучасні елеватори

Сучасні елеватори та їх спорудження

Ефективне зберігання зібраного урожаю будь-яких зернових культур дуже відповідальне завдання. Для вирішення даного питання використовуються спеціальні пристосування, агрегати оснащені усім необхідним технічним устаткуванням, що дозволяє забезпечувати оперативне і автоматизоване транспортування продукції, її надійну вентиляцію, стежити за змінами рівня вологості і температурного режиму, організувати якісну сушку зернових культур при необхідності або охолодження за допомогою потоків свіжого повітря. Зібраний та доставлений до елеватора урожай зернових культур, призначений для подальшого використання, в процесі переробки транспортується посередністю спеціалізованих механізмів, які прийнято називати норіями.

Які елеватори використовувати краще?

Сучасні елеватори дещо розрізняються між собою. Наприклад, елеватор силосного типу призначений для надійного збереження зерна з середнім, а також високим відсотком сухості. У подібні елеватори не рекомендується завантажувати урожай з поганою сипучістю. Якщо відповідати на представлене питання коротко, то в наші дні використовуються елеватори:

  • заготівельні - на хлібопекарських виробництвах, заводах;
  • перевалочні - для короткочасного зберігання зерна з подальшим транспортуванням;
  • базисні - з їх допомогою здійснюється накопичення і зберігання зернових запасів тих, що належать державі.

Для спорудження даних комплексів використовуються найнадійніші проекти металевих конструкцій, якісні будівельні матеріали і високо-технологічне устаткування, яке дозволяє здійснювати ефективну обробку, транспортування і зберігання зібраного урожаю зернових культур. Перед початком будівництва розробляється детальний проект елеваторного комплексу з урахуванням всіх особливостей місцевого ландшафту та якості грунту, підбираються витратні матеріали, оцінюється їх доставка до будівельного майданчика. Для якісного будівництва сучасного елеватора необхідна команда кваліфікованих та талановитих інженерів-проектувальників і будівельників, оскільки конструкція представленої промислової споруди є достатньо складною.

У елеваторах зерно надійно охороняється від утворення грибків, псування комахами і гризунами. У деяких зерносховищах часто застосовується термічна обробка зерна і його знезараження за допомогою газової дезинсекції. Але ця функція вимагає наявності додаткового устаткування, а також більшої загальної площі. З метою тривалого зберігання зернового урожаю зазвичай будують елеватор силоси якого мають плоске днище. У силосах з конусо-подібним дном зазвичай зберігають зерно нетривалий час, наприклад до або після таких операцій, як очищення і сушка зернових культур.

Следующая новость
Предыдущая новость

Юридичні послуги від висококваліфікованих спеціалістів Вчимо англійську швидко та ефективно Быстрый и качественный ремонт macbook в Киеве Деньги на карту в течение 15 минут Качественное продвижение и реклама сайтов и социальных сетей

Публикации