У Тижні молитов за єдність християн взяли участь представники РКЦ, УГКЦ, УПЦ (МП), УПЦ КП, УАПЦ, вірмени і протестанти

30.01.2018 19:33 36

У Тижні молитов за єдність християн взяли участь представники РКЦ, УГКЦ, УПЦ (МП), УПЦ КП, УАПЦ, вірмени і протестанти

Зокрема, 25 січня на запрошення архієпископа Мечислава Мокшицького, першоієрарха Римсько-Католицької Церкви в Україні, до митрополичої базиліки Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові прибули духовенство й віряни РКЦ, УГКЦ, УПЦ, УПЦ КП, УАПЦ, Вірменської Апостольської Церкви і Християнської Євангельської Церкви «Гетсиманія».
Зустріч розпочалась із молебню східного обряду, на завершення якого слово до присутніх промовив архієпископ Димитрій Рудюк, митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП. Месу очолив архієпископ Мечислав Мокшицький, з яким співслужили єпископ-помічник Едуард Кава, генеральний вікарій Львівської архідієцезії о. інфулат Юзеф Павлічек, ректор львівської ВДС о. прелат Пьотр Бжескі, о. прелат Андрій Легович і настоятель греко-католицької архікатедри св. Юра о. мітрат Роман Кравчик.
У своїй проповіді архієпископ Мечислав Мокшицький зазначив, що присутні в кафедрі духовенство і вірні єднаються у молитві з усім християнським світом. «Наше місто особливе – мовив далі митрополит. – Живемо поряд, ходимо тими самими вулицями, робимо знак хреста перед святинями різних християнських конфесій. Зустрічаємося протягом року під час спільних молитв за батьківщину й місто. Вітаємося на вулицях і обмінюємося святковими побажаннями. Подаємо руку на знак привітання й передаємо поцілунок миру. Ці жести означають, що ми здатні до взаємної поваги, яка випливає з усвідомлення того, що посеред нас є Христос – наша Дорога, Істина й Життя. Чого ж нам не вистачає, щоб настала повна єдність?», - запитував архієпископ Мокшицький.
«Я щасливий і сповнений радості від того, що вже черговий раз ми зустрічаємося в цій катедрі, щоб відчути єдність у молитві. Усім вам дякую за дар присутності і прошу Всемогутнього Бога і Матір Божого Сина, яку почитаємо в цьому храмі як Прекрасну Зірку міста Львова, щоб ми колись зустрілися в одній спільноті святих у небі. Амінь», - сказав на завершення архієпископ Мечислав Мокшицький.
Після завершення меси духовенство й вірні різних конфесій єдиними вустами помолилися за єдність усіх християн та за припинення війни на сході України.
На екуменічному молебні серед інших був присутній і начальник відділу релігій та національностей Львівської обласної державної адміністрації Тарас Гринчишин.
Аналогічні заходи відбулися у Житомирі, Бердичеві, Одесі, Харкові. В Києві на подібному заході 21 січня виступив архієпископ Клаудіо Ґуджеротті, апостольський нунцій в Україні. "Дорогі брати, кожна із наших Церков мала своїх інквізиторів, і ніхто не каже, що їх уже немає. Тому потребуємо менше слів, менше переполовиненої правди, менше риторичних заяв. Потребуємо усвідомити наш жахливий гріх і відновити в нашому щоденному житті гармонію з Євангелієм, а не з традиціями", - сказав, зокрема, він.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Объявлен кастинг участников мюзикла «Лютер», который состоится в Украине Металлическая кровля: плюсы выбора Форма справки на оружие Адвентисты провели каникулярную школу в Харькове Перевозка тел умерших в любую точку мира

Публикации