У столиці пройдуть дні пам’яті голокосту ромів

31.07.2017 12:42 3

У столиці пройдуть дні пам’яті голокосту ромів

2 серпня о 18:30 відбудеться вечір пам’яті «Будемо жити, ромале!» до Міжнародного дня пам’яті жертв голокосту ромів. У заході візьмуть участь громадські об’єднання, представники ромських осередків, артистів театру, кіно й телебачення. Головний режисер заходу – народний артист України Ігор Крикунов. Про це повідомляє офіційний сайт КМДА.

«Скорботний день – «Калі траш» («Чорний жах») роми всього світу відзначають 2 серпня. Ця дата – данина пам’яті тим, хто загинув від геноциду в роки Другої світової війни. Саме в ту «циганську ніч» із 2 на 3 серпня в газових камерах концентраційного табору Аушвіц-Біркенау було живцем спалено близько 3 000 ромів, в тому числі дітей і старих. Вважається, що під час голокосту від репресій загинуло від 600 тис. до 1 млн 500 тис. ромів», – йдеться у повідомленні.

У 2016 році після довгих перипетій нарешті відновлено історичну справедливість і встановлено пам’ятник ромам – жертвам трагедії у Бабиному Яру, який можна вважати «точкою відліку» масових розстрілів ромів на території України. У перші дні, коли фашисти зайшли в Київ, три ромські табори, що проживали на Куренівці, пішли до Яру назавжди. Тож якщо Голокост – універсальна людська трагедія, то Бабин Яр – символ голокосту в Україні.

Організатори: циганський академічний музично-драматичний театр «Романс», Міжнародний фонд «Відродження», національно-культурне об’єднання «Амала».

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Самый большой выбор напольных покрытий со скидками Игольные швейные машинки от лучших производителей Вкусные снеки на закуску Відомості про релігійну та етнічну приналежність українців як виняток можуть передаватися в Європол Оборудование для аквариумов и товары для животных

Публикации