У Рівненській ОДА спростували фейк про саботаж перереєстрації громад ПЦУ

15.03.2019 16:19 3

У Рівненській ОДА спростували фейк про саботаж перереєстрації громад ПЦУ

На офіційному сайті Рівненської обласної державної адміністрації 14 березня з’явилася інформація про те, що в мережі Інтернет поширюється фейк про саботаж реєстрації громад ПЦУ. В ОДА навели факти, які спростовують поширену неправду.

«У мережі Facebook масово поширюють брудний фейк про нібито саботаж з боку Рівненської ОДА щодо реєстрації релігійних громад ПЦУ. Автори публікації маніпулюють інформацією. Спростовуємо неправду.

Фейк. У всіх областях вже місяць реєструють релігійні громади ПЦУ крім Рівненської області.

Факт. Насправді, лише у двох областях розпочали реєстрацію релігійних громад ПЦУ.

Фейк. За вказівкою заступника голови Рівненської ОДА саботується реєстрація громад ПЦУ.

Факт. Станом на 14 березня 2019 року до ОДА жодна православна релігійна громада не подавала жодних заяв, рішень та інших документів про зміну своєї підлеглості. Жодної вказівки профільний заступник голови Рівненської ОДА щодо саботажу реєстрації громад ПЦУ не давала. Готовність Рівненської ОДА здійснювати реєстрацію за принципом «єдиного вікна» стовідсоткова. Але процедурі державної реєстрації релігійних громад в ОДА передує реєстрація єпархії. Саме на це рішення зараз чекають в ОДА. На сьогодні статут єпархіального управління Рівненської ПЦУ перебуває в процесі реєстрації у Мінкультури.

Фейк. Не видаються зразки документів, немає юридичної та іншої підтримки.

Факт. Відповідно до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», Рівненська ОДА не повинна видавати жодних зразків документів та надавати юридичну підтримку. До функцій ОДА належить розгляд заяв і реєстрація статутів релігійних громад, а також надання погоджень іноземним священнослужителям, релігійним діячам для здійснення місіонерської діяльності. Станом на 14 березня до ОДА жодна православна релігійна громада не подавала жодних заяв, рішень та інших документів про зміну своєї підлеглості», – зазначається в повідомленні прес-служби Рівненської ОДА.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/ocu/75084/

Следующая новость
Предыдущая новость

Необычные люстры с абажуром европейского качества Мгновенное получение кредита в Украине Особенности пластиковых окон от Ventana Большой выбор качественного пенополистирола по выгодным ценам Обозрение сервиса подбора банных заведений в городе Киев

Публикации