У Львові пройде міжнародна конференція Pax Romana

06.10.2017 15:13 6

У Львові пройде міжнародна конференція Pax Romana

Конференція «Людська гідність, безпека та майбутнє Європи: християнський внесок» пройде 7 жовтня у Львові у приміщенні Центру Митрополита Андрея Шептицького УКУ (поч. 9:00). Її організовує Міжнародний культурно-інтелектуальний Католицький Рух «Пакс Романа» (ICMICA Pax Romana) разом з Академічним католицьким товариством «Обнова».

Як розповідають в «Обнові», завданням конференції є:

  • обмінятись досвідом та знаннями про те, як християни бачать свою майбутню роль у сфері людської гідності в контексті підтримки безпеки та дотримання основ соціального вчення Церкви;
  • знайти спільні відповіді на виклики сучасного світу;
  • показати глибину та красу Католицької Церкви у латинському та візантійському обрядах;
  • поглибити відчуття християнської приналежності та толерантності між віруючими в Україні та Європі шляхом тіснішої співпраці.

Для участі у конференції приїхали представники з католицьких організацій з різних куточків Європи, зокрема, Клубу католицької інтелігенції з Польщі, католицьких академічних товариств з Австрії, Великобританії, Литви, католицьких товариств басків і каталонців, а також члени Федерації товариств «Обнова» з України.

Довідка: Міжнародний культурно-інтелектуальний Католицький Рух «Пакс Романа» (ICMICA Pax Romana) – це всесвітня організація, що об’єднує католиків-інтелектуалів із 54 країн світу.

Заснована у 1921 році у м. Фрібург, Швейцарія, студентами-католиками як організація, що боролася за встановлення миру і порядку після Першої світової війни. У 1946 році, відразу ж після Другої світової війни, організація утвердилась саме як інтелектуально-культурний рух, метою якого було створення міжнародної мережі інтелектуалів та професіоналів-католиків. Відтоді Пакс Романа об’єднала різноманітні організації, місцеві громади, міжнародні спеціалізовані структури та окремих осіб, що віддано працюють над дотриманням у світі християнських цінностей.

Основними пріоритетами руху «ICMICA Pax Romana» є:

  • Захист гідності людського життя та права людини;
  • Інтегральний розвиток людини;
  • Боротьба з бідністю у світі;
  • Єдність людства;
  • Діалог між культурами та релігіями;
  • Популяризація сціальної традиції Католицької Церкви

Із 1949 «Пакс Романа» є активним й ефективним адвокатом миру та дотримання прав людини в Організації Об’єднаних Націй та інших міжурядових організаціях. Організація має статус консультативно-дорадчого органу в Економічно-Соціальній Раді ООН (з 1947 року). Сьогодні «Пакс Романа» активно залучена до роботи ООН в Женеві, Нью Йорку та Відні; ЮНЕСКО – в Парижі; Ради Європи в Страсбурзі та Агенцій ООН в Найробі.

Із 1931 р. членом «Пакс Романа» є Товариство українських студентів-католиків «Обнова». Засноване у 1930 р. Митрополитом Андреєм Шептицьким для гуртування і виховання молодої української інтелігенції на християнських засадах. 1931 р. виникло Академічне товариство «Обнова» для єднання старшої інтелігенції і підтримки студентського руху. Після ліквідації «Обнови» у 1939 р., товариство відновилося 1992 р. у Львові. На сьогодні це понад десять студентських та академічних товариств, які діють у різних регіонах України та об’єднані у Федерацію товариств «Обнова».

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/conferences/68517/

Следующая новость
Предыдущая новость

Почаевская лавра продолжает молиться о "спасении России, о восстановлении православной монархии" УАПЦ продала монастир за 382 тисячі гривень Надмогильні плити від професійних майстрів Учим английский на солнечной Мальте Український католицький університет проводить краудфандингову кампанію на підтримку Центру підприємництва

Публикации