У Львові презентували видання «Українські просвітителі та іслам»

21.09.2018 20:04 6

У Львові презентували видання «Українські просвітителі та іслам»

Про свою працю «Українські просвітителі та іслам» розповідала кандидат філологічних наук Соломія Вівчар. Передмову до книги написав відомий сходознавець і перекладач Корану українською мовою Михайло Якубович.
Захід у рамках 25 Міжнародного книжкового форуму у Львові модерував директор Музею Франка Богдан Тихолоз.
Імам Львівського Ісламського культурного центру Мурат Сулейманов, запрошений на презентацію, подякував Соломії Вівчар за дослідження, що показує сприйняття ісламу видатними українськими діячами — тему, що її донедавна не порушував ніхто, зважаючи на радянську позицію після тотальної депортації кримських і волинських татар: «в УРСР ісламу та мусульман нема».

У Львові презентували видання «Українські просвітителі та іслам»

Авторка збирала матеріали понад два роки, опрацювала численні праці, почавши від літописів часів Русі. Особливу увагу приділила творчості Григорія Сковороди, Пантелеймона Куліша, Тараса Шевченка, Івана Франка, Агатангела Кримського, Михайла Коцюбинського, Лесі Українки, а також письменників XX ст.
Зазначається, саме Іван Франко, в музеї якого й була презентація, відкрив культуру ісламського світу українському читачеві.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Заказ ежедневников с логотипом Актуальні вакансії для водіїв у Києві Прокат лыж в Эстосадок Игровые автоматы Золотой Кубок Прокат необходимой мебели

Публикации