У Львові — відкриття масштабної виставки «Реліквії єврейського світу Галичини»

28.03.2018 21:33 9

У Львові — відкриття масштабної виставки «Реліквії єврейського світу Галичини»

Виставку єврейського художнього промислу було розгорнуто у залах Міського промислового музею у Львові в березні 1933 р., де представили пам’ятки як із приватних колекцій, так і з синагог Галичини. Ця виставка сформувала у суспільстві розуміння необхідності створення Єврейського музею, який був урочисто відкритий роком пізніше. 1939 року музей було ліквідовано, а в лютому 1940 р. його збірку було передано Музею художнього промислу.
Із початком Другої світової війни під загрозою знищення опиняється колекція Максиміліана Ґольдштейна, яку заради збереження Ґольдштейн передає у липні 1941 р. цьому ж музею як депозит. Таким чином у Музеї художнього промислу сформувалася найбільша і найякісніша на той час колекція юдаїки, яку після в 1951 р. успадкував Державний музей етнографії та художнього промислу АН УРСР.
Експозиція виставки «Реліквії єврейського світу Галичини» розгорнута у 5-ти музейних залах. Представлені експонати відображають сакральну атмосферу синагоги, річний цикл релігійних єврейських свят, вироби різних ремесел. Окремі зали присвячені відомому колекціонеру єврейських старожитностей Максиміліану Ґольдштейну і його колекціям екслібрисів, витинанок і графіки. Частину пам’яток свого часу було репрезентовано на виставці 1933 року, але більшість експонатів показано вперше.
Проект відбувся за фінансової підтримки Всеукраїнського благодійного єврейського фонду Хесед-Ар’є та Центру єврейських студій Університету Норсвестерн ім. Родини Краунів.
Інформаційний партнер проекту − Роман Метельський, організація «Фотографії старого Львова».

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Полиграфические услуги в Алматы – быстро, качественно, недорого Только в казино Олигарх автоматы работают на вас! Луцьке Хрестовоздвиженське братство відродили на Волині Почему так популярны курорты Болгарии? Купить розы с доставкой в Санкт-Петербурге

Публикации