У Львові — відкриття масштабної виставки «Реліквії єврейського світу Галичини»

28.03.2018 21:33 9

У Львові — відкриття масштабної виставки «Реліквії єврейського світу Галичини»

Виставку єврейського художнього промислу було розгорнуто у залах Міського промислового музею у Львові в березні 1933 р., де представили пам’ятки як із приватних колекцій, так і з синагог Галичини. Ця виставка сформувала у суспільстві розуміння необхідності створення Єврейського музею, який був урочисто відкритий роком пізніше. 1939 року музей було ліквідовано, а в лютому 1940 р. його збірку було передано Музею художнього промислу.
Із початком Другої світової війни під загрозою знищення опиняється колекція Максиміліана Ґольдштейна, яку заради збереження Ґольдштейн передає у липні 1941 р. цьому ж музею як депозит. Таким чином у Музеї художнього промислу сформувалася найбільша і найякісніша на той час колекція юдаїки, яку після в 1951 р. успадкував Державний музей етнографії та художнього промислу АН УРСР.
Експозиція виставки «Реліквії єврейського світу Галичини» розгорнута у 5-ти музейних залах. Представлені експонати відображають сакральну атмосферу синагоги, річний цикл релігійних єврейських свят, вироби різних ремесел. Окремі зали присвячені відомому колекціонеру єврейських старожитностей Максиміліану Ґольдштейну і його колекціям екслібрисів, витинанок і графіки. Частину пам’яток свого часу було репрезентовано на виставці 1933 року, але більшість експонатів показано вперше.
Проект відбувся за фінансової підтримки Всеукраїнського благодійного єврейського фонду Хесед-Ар’є та Центру єврейських студій Університету Норсвестерн ім. Родини Краунів.
Інформаційний партнер проекту − Роман Метельський, організація «Фотографії старого Львова».

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Сотни видов напольного покрытия от мировых брендов Широкий выбор запчастей для мотоблоков Качественные свечи зажигания по выгодной стоимости Игровые автоматы Чемпион Стильний жіночій одяг за кращими цінами

Публикации