У Львові відбулася екуменічна зустріч спільноти Тезе, яка продовжиться на сході України

02.05.2018 20:03 18

У Львові відбулася екуменічна зустріч спільноти Тезе, яка продовжиться на сході України

Тезе (Taizé) — це міжнародна християнська екуменічна спільнота із селища Тезе у Франції. Вона була заснована у 1940 році братом Роже, який залишався її головою аж до своєї смерті 16 серпня 2005 року. Нині спільнота організовує щорічні зустрічі у різних європейських містах. Окрім того, протягом року тисячі молодих паломників відвідують це всесвітньовідоме французьке селище. «Молитва Тезе має свій унікальний характер, творячи новий стиль церковної музики. А піснеспіви Тезе побудовані на коротких фразах із Псалмів та інших книг Святого Письма, які повторюються кілька разів, створюючи особливий молитовний дух», — пише кореспондент зі Львова Ігор Галущак.
Брат Алоїс, настоятель екуменічної спільноти, зазначає: «Наша зустріч тут, в Україні, відбувається, перш за все, завдяки довірі декількох церков. Хочемо подякувати всім християнським спільнотам і особливо тим, хто вирішив прийняти паломників у своїх домівках — це сім’ї, студенти, люди старшого віку, і іноді самотні люди. Більшість з них це християни, але також є люди, які не сповідують християнства, і їхня довіра торкає нас ще більше. Усім вам велике дякую. Уже декілька років численна молодь з України бере участь у наших міжнародних зустрічах. У цей важкий час, через який проходить ваша країна, прийміть нашу присутність як знак дружби, надії та солідарності — скромний, але дуже реальний знак. Ми молимось за Україну, за мир та справедливість.
Там де є поділи, розлуки, сльози, потрібно намагатися бути творцями миру, згоди, спілкування заради того, щоби нашим життям свідчити про Воскресіння. Як свідчити про надію Воскресіння? Нашим життям потрібно свідчити про любов Христа до кожної людини. Воскресінням Христос поклав міст між життям та смертю, між відчаєм та надією. Міст, який долає смерть та насильство. Наслідуючи Христа навіть там, де це здається неможливим, ми також можемо будувати мости. Бажаю вам благословенного та корисно проведеного часу у такому красивому місті, Львів».

У програмі заходу були загальні щодені молитовні зустрічі, відбувалися воркшопи, семінари, зустрічі, обговорення, ігри та конкурси, «майстерні» з культури, мистецтва, історії, екскурсії храмами, музеями, театрами та іншими визначними місцями Львова. Загалом було задіяно більше ніж 30 локацій в центральній частині Львова. А найбільшою локацією став парк Івана Франка — там централізовано роздавали їжу двічі на день для усіх учасників зустрічі. Також було передбачене безкоштовне перевезення учасників та волонтерів зустрічі за наявності інформаційного бейджу у міському громадському транспорті.
Як зазначає сайт УГКЦ, кілька тисяч молодих паломників, що зібралися на регіональну зустріч Тезе у Львові, молилися перед чудотворною іконою Зарваницької Матері Божої, яку нещодавно коронував папа Римський Франциск. Єпископ-помічник Львівський Володимир (Груца) у завершальній молитві поручив усю молодь, яка прибула до Львова, під опіку Зарваницької Матері Божої.

Після завершення першої регіональної зустрічі Тезе в Україні, що тривала у Львові з 27 квітня до 1 травня, учасники спльноти Тезе із Франції разом з групою молоді вирушили на схід України. 2 травня вони візьмуть участь у молитві за мир у конкафедральному храмі Бога Отця Милосердного у Запоріжжі.
У складі міжнародної групи до Запоріжжя завітають молоді люди з Польщі, Ніімеччини, Чехії, Угорщини, Австралії та брати, що проживають у Франції. Для більшості з них - це перша подорож до Запоріжжя.
До спільної молитви, яка розпочнеться 2 травня о 19:00 за адресою вул. Заводська 21А у римо-католицькому храмі Бога Отця Милосердного, запрошуються усі жителі міста. Для додаткової інформації просять звертатись за тел. 067 18 06 777

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Єпископ УПЦ вибачився за поведінку священика, який зневажив пам'ять воїна АТО Электронные весы от Веспрома – качество и надежность Ремонт выхлопных систем в Киеве Стоматологическая помощь с помощью современных технологий в Киеве Вячеслав Кантор - защитник всего человечества

Публикации