У Києві пролунає кубанський чоловічий спів, що продовжує "вокальну музику та церковний спів" Гетьманщини

16.02.2018 11:38 21

У Києві пролунає кубанський чоловічий спів, що продовжує

Проект "Чорноморці" представляє чоловіче багатоголосся українського “малинового клину” – теренів компактного розселення чорноморців, прямих нащадків запорожців, які були переселені на Кубань в кінці ХVIII ст. Культура чорноморців має питоме українське коріння. Свідченням цього є мова та музична складова пісень, в основі якої висока культура хорового мистецтва Гетьманщини, що збереглася та довгий час існувала в січових школах "вокальної музики та церковного співу", сформованих на Січі при парафіяльних цервах ще в середині ХVIII ст.
Пісні, що прозвучать під час концерту, записувалися від старожилів чорноморських станиць з 80-х років ХХ ст. і до сьогодення. Ці унікальні “польові” аудіоматеріали стали основою проекту. Переважно це зразки народнопісенної творчості станиць Уманської, Васюринської, Старонижестебліївської та Старомишаставської.
Також відбудеться історична лекція-довідка з історії Кубанського козацького війська, демонстрація історичних строїв, зброї та обмундирування за участі Військово історичного клубу "Пластун".
Вартість вхідного квитка – 100 грн, придбати квитки можна безпосередньо в день концерту, кількість місць обмежена
Адреса події: м. Київ, вул. Лаврська, 19, Музей Івана Гончара. Тел./факс: (044) 288-92-68, 280-52-10

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Постельное белье Viluta – для соотечественниц, ценящих комфорт Особенности пластиковых окон от Ventana Минеральные удобрения для цветоводства и сельского хозяйства Качественные памятники и гранитные изделия, в наличии и под заказ любой сложности Большой выбор межкомнатных дверей

Публикации