Українські лютерани перейшли на святкування Різдва 25 грудня

09.01.2018 17:43 6

Українські лютерани перейшли на святкування Різдва 25 грудня

Відтак ще раз українські лютерани відзначатимуть Різдво 7 січня у 2018 році. Адже на цю дату офіційно припадає 25 грудня за юліанським календарем, за яким досі жила Українська Лютеранська Церква (УЛЦ). Натомість наступне Різдво УЛЦ зустріне вже за новоюліанським календарем, тобто це буде 25 грудня 2018 року, а не 7 січня 2019-го.
«Ми прийняли і підтримали рішення Верховної Ради щодо офіційного святкування в Україні Різдва Господа Ісуса Христа 25 грудня. Прагнемо святкувати Різдво разом з цілим світом і, зрештою, логічно, гарно й побожно, коли спершу святкується Різдво, а вже тоді— Новий Рік, — розповідає очільник Галицької єпархії УЛЦ пастор Тарас Коковський. — Благовіщення 2018-го будемо відзначати 25 березня, відповідно до дати Різдва 25 грудня, а інші свята — за новоюліанським календарем».
Рішення Синоду УЛЦ про перехід на новоюліанський календар датоване 16 грудня 2017 року. Ця дата стане знаковою в історії релігійного життя в Україні, як і дата 17 листопада 2017 р., коли Верховна Рада України прийняла законопроект №5496 «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України» щодо святкових і неробочих днів» — акт про призначення вихідного дня на 25 грудня.
«Синод Української Лютеранської Церкви прийняв це рішення після попереднього обміну думками та обговорення в парафіях.— продовжує пастор Т. Коковський. — Водночас, ми наразі не надавали цьому якогось особливого розголосу».
Вірні УЛЦ за віровизнанням є конфесійними лютеранами, які водночас дотримуються східного обряду. «Це — одна з причин того, що ми вирішили перейти саме на новоюліанський календар. Друга причина — наша історична традиція, спадщина: українське лютеранство виникло тоді, коли східний обряд уже був дуже близьким і рідним нашому народу. Отож ми прагнемо зберегти цю спадщину. Ми наразі послуговуємося відповідним до цієї традиції календарем, служимо пристосовану до нашого сповідання Літургію Івана Золотоустого, — пояснює очільник Галицької єпархії УЛЦ. — Рішення Синоду продиктоване бажанням зберегти нашу історичну традицію і вшанувати здобутки наших отців засновників та перших вірних нашої Церкви».
Наразі в УЛЦ є три єпархії: Галицька, Київська/Центральна і Східна, в яких діють понад 30 громад і духовних/місійних станиць.
Важливо також відзначити, що, згідно рішення Синоду УЛЦ 16 грудня 2017 року, за певних обставин українські лютерани звісно ж можуть святкувати Різдво за юліанським календарем.
Українська Лютеранська Церква є правонаступницею Української Євангельської Церкви Авгсбурзького Віросповідання, історія виникнення якої сягає 20-років ХХ століття. Очільником та провідником українського лютеранства в ті часи став уродженець Тернопільщини пастор Теодор Ярчук, який загинув від рук НКВД на початку Другої світової війни. Після цілковитого знищення в радянський період УЛЦ відродилася на початку 1990-х років.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Газорегуляторный пункт от компании EKOIN УПЦ долучилась до свята річниці створення Національної поліції Президент Украины поручил подготовиться к 1030-летию крещения Руси Особенности игры на сайте казино Колумбус Азино 777 в 2021 году: доступ, игры, турниры

Публикации