«Українське Різдво» – у Празі чехи знайомилися з українськими традиціями

21.12.2019 16:49 0

«Українське Різдво» – у Празі чехи знайомилися з українськими традиціями

Напередодні різдвяних свят чеські міські організації намагаються познайомитися ближче з етнічними громадами, які живуть поруч. Так чеський сімейний клуб Ulitka вже другий рік поспіль проводить програму «Родина для родин» за підтримки Європейського союзу. Завдяки освітнім та розважальним заходам організатори хочуть допомогти родинам із різних країн інтегруватися у чеському суспільстві. Цього разу для зустрічі вперше обрали тему Різдва та українських традицій. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Кутя, узвар, вареники, холодець – на столі 12 традиційних різдвяних страв, якими пригощаються чеські та українські родини. «Їжа просто неймовірна! Я був в Україні уже двічі. Нещодавно відкрив для себе [гурт] «Даха Браха», був на концерті, почув наживо і розплакався. Ваша музика та їжа – це вау!» – поділився своїми враженнями один із учасників, чех Грегор.

Сімейний клуб Ulitka працює в одному з районів Праги, Жижкові, де проживає багато сімей із різних національних меншин. Ніщо так не об’єднує, як традиційна вечеря, переконані організатори. Вперше цю ідею випробували на вечері в’єтнамської кухні. Українська ж спільнота у Чехії навіть чисельніша за в’єтнамську, тож важливо знати, хто ці люди та чим живуть, додають у «Родина для родин».

Чехія_2.jpg

«Ми знаємо, що часто (українці, – ред.) приїжджають сюди працювати, потім повертаються додому, відправляють гроші своїм родинам, це все нелегко. Тому однією з причин, чому ми хотіли організувати цей вечір – це познайомитися ближче з тими, кого бачимо щодня, але зазвичай усі кудись поспішають, у всіх багато роботи», – сказала координаторка проекту «Родина для сімей» Анна Єшаткова.

Сім’ям, які долучилися до заходу, розповіли, що в Україні велика кількість православних та греко-католицьких вірян, тому звичаї святкування Різдва відрізняються від тих, до яких звикли в Чехії, де переважають римо-католицькі традиції. Так, наприклад, більшість українців святкує Різдво за «старим», юліанським календарем 7 січня. Організатори також нагадали, що не зважаючи на те, що на столі були різні м’ясні та пісні страви, перед святом зазвичай віряни в Україні дотримуються 40-денного посту.

Серед незвичних для чехів традицій організатори розповіли про те, як українці майструють різдвяну прикрасу Дідуха, що символізує урожай, добробут та багатство. Також показали оберіг – різдвяного павучка та традиційний атрибут Різдвяну зірку, що сповіщає про народження Христа.

Чехія_3.jpg

Ідея проєкту виникла через те, що етнічні меншини, а також іммігрантів, шукачів притулку та родини з дітьми не приймає більшість суспільства. Тому їм складно брати активну участь у житті міста.

«Ми часто спілкуємося з іноземцями, їхні діти ходять на наші гуртки, і ми вирішили, що ми можемо щось зробити для них, запропонувати допомогу у різних життєвих ситуаціях, як наприклад, у пошуках роботи, або як подолати мовний бар’єр. Та щоб не займатися лише такими неприємними речами, ми час від часу проводимо такі акції як сьогодні», – додала Єшаткова.

Усього в Чехії офіційно проживає понад 100 тисяч українців, більша частина з них живе у Празі. Наступного разу організатори сподіваються на більш активну участь як серед українців, так і серед чехів.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/ukraine_and_world/ukrainians_outside_of_Ukraine/78267/

Следующая новость
Предыдущая новость

Накрутить подписчиков на Телеграмм канал Инвестиции в новую нейронную сеть SMO Coin Великий вибір іграшок робопотягів Школьные рюкзаки и канцелярские товары оптом Вячеслав Моше Кантор – герой наших дней

Публикации