УГКЦ провела у Румунії семінар для священиків-місіонерів

24.07.2018 17:53 6

УГКЦ провела у Румунії семінар для священиків-місіонерів

У семінарі брали участь понад 20 священиків, які душпастирюють в Естонії, Латвії, Франції, Угорщині, Греції, Румунії, Молдові та Україні. Учасників семінару прийняли священики, котрі звершують своє служіння в Румунії.
На початку зустрічі голова ПМВ владика Йосиф (Мілян) представив діяльність Пасторально-міграційного відділу. Першим доповідачем був владика Йосафат (Мощич), правлячий архієрей Чернівецької єпархії та голова Місійно-євангелізаційного відділу УГКЦ. Тема доповіді владики була присвячена покликанню у Святому Письмі. На прикладі покликань поодиноких осіб архієрей говорив про таємницю покликання, яке йде винятково від Бога. «Нам не відомо, чому Бог вибирає тих чи інших – це питання не до нас. Наша справа – вміти відповісти», – сказав владика.
Про плекання покликання до монашого стану чоловіків, виклики сучасних монахів говорили ігумен монастиря Царя Христа, що в м. Івано-Франківську – ієрм. Йосафат Хаймик і о. Анастасій Кабаль. Вони наголошували на важливості свідчення життя священиків чи богопосвячених осіб перед молоддю, з якою вони працюють. Особливо було підкреслено поступове виховання в покликанні та поглиблення духовного життя, про яке належить дбати найперше єпископу, відтак кожному священнику чи богопосвяченій особі. «Церква має давати плід, який зокрема виявляється в нових покликаннях», – зазначили отці василіани.
Голова Ради вищих настоятельок УГКЦ с. Наталія Мельник підкреслила основне завдання сестри монахині: молитва. Вона вважає, що дуже часто під всілякими господарськими клопотами губиться і недооцінюється покликання сестер до молитви. «Іноді монахинь у Церкві трактують як людей праці, а не молитви. І цю дійсність потрібно змінювати. Монастирі – це місце, де люди моляться», – каже вона. На її думку, про монашество в УГКЦ говориться дуже рідко і дуже мало, навіть більше, часто відмовляють від цього рішення піти в монастир, а в цьому треба навпаки людей підтримувати і утверджувати, бо це важливе і непросте рішення, каже вона.
Голова прес-служби Київської архієпархії УГКЦ о. Андрій Боднарук представив місце ЗМІ у плеканні покликання серед молоді. «Соціальні мережі – це також великі місії. Без сучасних технологій важко говорити про Христа. Маємо нагоду проповідувати і кликати людей до священства і монашества через ЗМІ», – сказав отець.
На завершення, владика Йосиф поділився своїм покликанням до монашого життя, представши приклад плекання покликання у підпільній Церкві. У підпіллі, на думку владики, як дар від Бога через добрі приклади та в служінні євхаристії народжувалися покликання з тих дітей, які брали в ній участь. «Ми переживаємо кризу покликання – як монашого, так і священичого, як жіночого, так і чоловічого. Брак покликань – це відхід від вічного, фундаментального. Покликання – це справа трьох: Того, Хто кличе, покликаної особи і Церкви, до якої кличуть. Це є справа Божа, свого роду знаком турботи Господа про свою Церкву», – додав владика на завершення.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Экспертная оценка антикварных вещей по фото Наводим чистоту. Советы по уборке квартиры Чем онлайн слоты Gaminator покорили сердца многомиллионной аудитории игроков? Кроссовки-сороконожки Богатый выбор новинок в украинском казино Joker

Публикации