Собор Елладської Церкви у суботу розгляне українське питання, - речник ПЦУ

08.10.2019 14:09 0

Позачерговий Собор єрархів Церкви Греції 12 жовтня, у суботу, розгляне украънське питання. 7 жовтня 2019 р. Блаженнійший Архієпископ Афінський і всієї Еллади Ієронім ІІ підписав відповідне розпорядження.

Про це у себе на Фейсбуці написав речник ПЦУ архиєпископ Євстратый (Зоря).

«Як відомо, цього тижня у Афінах відбудеться чергове засідання Собору ієрархів Церкви Греції, яке завершиться 11 жовтня. Серед переліку тем засідання не було жодної, пов‘язаної з Україною, тому промосковські інформаційні ресурси поспішили повідомити, що «питання про визнання автокефалії ПЦУ Собор Грецької Церкви не розглядатиме».

Як це є стандартним для таких ресурсів, вони поспішили бажане видати за дійсне. Справді, на черговій сесії Собору єрархів питання не розглядатиметься. Але одразу наступного дня Глава Собору і Предстоятель Церкви Греції Блаженнійший Архієпископ Ієронім скликає позачергове засідання - обравши таку форму задля дотримання певних процедурних традицій», - написав єрарх.

За його словами, «українське питання» вже було заслухане Постійним Синодом Церкви Греції, який взяв до відома звіти двох синодальних комісій щодо питання української церковної автокефалії.

«Обидва звіти були позитивними. За підсумками слухань Синод констатував, що Вселенський Патріарх має право проголошувати автокефалію Помісних Церков (в той час як РПЦ наполягає, що необхідно це робити лише за наявності згоди всіх Помісних Церков, маючи на увазі, насправді, неможливість проголосити автокефалію без згоди Московського Патріархату).

Також Синод констатував звичайне право Архиєпископа Афінського вирішувати питання, пов‘язані з появою нової автокефальної Церкви - тобто спосіб та порядок входження з нею у відносини, як з Церковою-Сестрою, включення імені Предстоятеля для поминання у Диптиху, тощо.

Слід очікувати, що таку саму підтримку питання отримає і від Собору єрархів Церкви Греції», - зазначив архиєпископ Євстратій (Зоря).

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/confessional/orthodox_relations/77385/

Следующая новость
Предыдущая новость

Стоит ли выбирать крашеные межкомнатные двери? Оптимизация работы переводчика В Запорожье мусульмане присоединились к тренингу «Женщины — лидеры перемен в местных общинах» Стартовал 72-часовой молитвенный марафон Украинского межцерковного совета Подтяжка лица для возвращения вашей молодости

Публикации