Сербська Церква посварилася з Румунською і Болгарською та підтримала "мученицю" УПЦ (МП)

16.05.2018 18:36 15

Сербська Церква посварилася з Румунською і Болгарською та підтримала

"Найбільш важливим соборним рішенням є рішення про створення нових свят у календарі Сербської Православної Церкви", зазначається у документі. Крім цього, була заслухана доповідь про підготовку до святкування 800-річчя незалежності (автокефалії) Сербської Православної Церкви, яка відзначатиметься у 2019-2020 роках.
У комюніке згадуються "албанські екстремісти", які "продовжують провокації" в Косово і Метохії та в Прешево, "румунські пропагандисти", які "активізували свої дії проти канонічного ладу Церкви в Тимокській та Браничевській єпархіях, і роблять це в етнофілетичному і політичному проекті латинізації"населення в Східній Сербії; "аналогічним чином діють і певні болгарські кола у Вранській єпархії". "Особливу тривогу викликає ситуація в Чорногорії, де державний апарат веде дискримінаційну кампанію проти законного митрополії Чорногорії", - зазначається в комюніке. Водночас заявляється про "постійний тиск на сербський народ, якому намагаються нав'язати чорногорську національну ідентичність".
Було також відзначено, що відносини з Римсько-Католицькою Церквою, Реформатськими Церквами і екуменічними організаціями є "справедливими ​​і конструктивними", за винятком Хорватської єпископської конференції, де є "велика кількість єпископів з відверто проусташською орієнтацію і усташською риторикою".
У комюніке також зазначається: "відносини Сербської Православної Церкви з сестринськими Православними Церквами бездоганні, в дусі єдності та любові, за сумним винятком поведінки Румунської Православної Церкви, до якої ми всі до недавнього минулого були єдині в Бозі, і безглуздих ініціатив Болгарського Патріархату з непроханого і неканонічного втручання у вирішення питання про статус розкольницької "Македонської Православної Церкви". У цьому контексті Собор висловлює повну солідарність у співчутливої братської любові до мучениці сестрі-Церкви в Україні, яка зазнає грубого гоніння з боку нинішнього режиму в Києві".
Нагадаємо, що Сербська Церква є давньою союзницею Російської Православної Церкви. Згадка в комюніке про Україну, очевидно, зроблена як реакція на відповідне прохання з боку Московського Патріархату.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

У Сімферополі протестують проти приватного будівництва на місці палацу калги-султана XV–XVI ст. Ремонтно-соединительная арматура по доступной цене Кредит онлайн с плохой кредитной историей Увлекательные горящие туры за границу Выбор способа печати этикеток

Публикации