Сербська Церква посварилася з Румунською і Болгарською та підтримала "мученицю" УПЦ (МП)

16.05.2018 18:36 12

Сербська Церква посварилася з Румунською і Болгарською та підтримала

"Найбільш важливим соборним рішенням є рішення про створення нових свят у календарі Сербської Православної Церкви", зазначається у документі. Крім цього, була заслухана доповідь про підготовку до святкування 800-річчя незалежності (автокефалії) Сербської Православної Церкви, яка відзначатиметься у 2019-2020 роках.
У комюніке згадуються "албанські екстремісти", які "продовжують провокації" в Косово і Метохії та в Прешево, "румунські пропагандисти", які "активізували свої дії проти канонічного ладу Церкви в Тимокській та Браничевській єпархіях, і роблять це в етнофілетичному і політичному проекті латинізації"населення в Східній Сербії; "аналогічним чином діють і певні болгарські кола у Вранській єпархії". "Особливу тривогу викликає ситуація в Чорногорії, де державний апарат веде дискримінаційну кампанію проти законного митрополії Чорногорії", - зазначається в комюніке. Водночас заявляється про "постійний тиск на сербський народ, якому намагаються нав'язати чорногорську національну ідентичність".
Було також відзначено, що відносини з Римсько-Католицькою Церквою, Реформатськими Церквами і екуменічними організаціями є "справедливими ​​і конструктивними", за винятком Хорватської єпископської конференції, де є "велика кількість єпископів з відверто проусташською орієнтацію і усташською риторикою".
У комюніке також зазначається: "відносини Сербської Православної Церкви з сестринськими Православними Церквами бездоганні, в дусі єдності та любові, за сумним винятком поведінки Румунської Православної Церкви, до якої ми всі до недавнього минулого були єдині в Бозі, і безглуздих ініціатив Болгарського Патріархату з непроханого і неканонічного втручання у вирішення питання про статус розкольницької "Македонської Православної Церкви". У цьому контексті Собор висловлює повну солідарність у співчутливої братської любові до мучениці сестрі-Церкви в Україні, яка зазнає грубого гоніння з боку нинішнього режиму в Києві".
Нагадаємо, що Сербська Церква є давньою союзницею Російської Православної Церкви. Згадка в комюніке про Україну, очевидно, зроблена як реакція на відповідне прохання з боку Московського Патріархату.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Тысячи люстр на одном сайте На Косівщині покійників до церкви переправляють канатною дорогою Научиться рисовать может каждый Газорегуляторный пункт от компании EKOIN Все для тормозной системы вашего автомобиля

Публикации