Селяни за власний кошт ремонтують унікальну церкву Чернігівщини

21.07.2017 11:41 3

Селяни за власний кошт ремонтують унікальну церкву Чернігівщини

Дерев’яний храм Дмитрія Ростовського з дзвіницею заввишки 35 метрів стоїть при дорозі в центрі села. Він збудований у 1910 році паном Домонтовичем і названий так на його честь. Незважаючи на те, що Свято-Дмитріївська церква є традиційною з архітектурної точки зору, вона вирізняється своїми великими розмірами та цікавим інтер’єром.
Нині храм у досить доброму стані, доглянутий та обнесений парканом. Ця церква ніколи не закривалася, залишалася діючою і в радянські часи. Сюди навіть завозили ікони і всі інші церковні убори з навколишніх церков, які закривалися. Тому не дивно, що у храмі так багато ікон, що займають всі його стіни.
«У церкві замінять хрести на куполах, повністю її пофарбують, – розповідає секретар Чорнотицької сільської ради Ольга Клопот. – Всі роботи проводяться за благодійні кошти. Люди приносили, хто скільки зможе. Таким чином 15-16 тисяч гривень і назбирали. Решту коштів дали меценати та орендарі наших земель. Всі роботи проводять майстри із Західної України. Оскільки церква дерев’яна і висота її 35 метрів, то у наших краях не знайшлося майстрів, які б погодилися виконати роботи за порівняно скромну платню. Вже замінили хрести і займаються злущенням старої фарби. Потім фарбуватимуть заново».

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Европейское гражданство: кратчайший путь Актуальный прайс-лист: где и как искать свежие цены на радиодетали Еще больше возможностей приобрести товары по выгодной цене Складний портативний зарядний пристрій Концерт Мамахохотала в Киеве

Публикации