Селяни за власний кошт ремонтують унікальну церкву Чернігівщини

21.07.2017 11:41 0

Селяни за власний кошт ремонтують унікальну церкву Чернігівщини

Дерев’яний храм Дмитрія Ростовського з дзвіницею заввишки 35 метрів стоїть при дорозі в центрі села. Він збудований у 1910 році паном Домонтовичем і названий так на його честь. Незважаючи на те, що Свято-Дмитріївська церква є традиційною з архітектурної точки зору, вона вирізняється своїми великими розмірами та цікавим інтер’єром.
Нині храм у досить доброму стані, доглянутий та обнесений парканом. Ця церква ніколи не закривалася, залишалася діючою і в радянські часи. Сюди навіть завозили ікони і всі інші церковні убори з навколишніх церков, які закривалися. Тому не дивно, що у храмі так багато ікон, що займають всі його стіни.
«У церкві замінять хрести на куполах, повністю її пофарбують, – розповідає секретар Чорнотицької сільської ради Ольга Клопот. – Всі роботи проводяться за благодійні кошти. Люди приносили, хто скільки зможе. Таким чином 15-16 тисяч гривень і назбирали. Решту коштів дали меценати та орендарі наших земель. Всі роботи проводять майстри із Західної України. Оскільки церква дерев’яна і висота її 35 метрів, то у наших краях не знайшлося майстрів, які б погодилися виконати роботи за порівняно скромну платню. Вже замінили хрести і займаються злущенням старої фарби. Потім фарбуватимуть заново».

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Купить лобовое стекло на любую модель Когда лучше стричься, чтобы иметь красивые волосы Типы независимого аудита Синод УПЦ знов перейнявся біометричними паспортами і розглянув конфлікт в єпархії УАПЦ обіцяє перевірку продажу монастиря

Публикации