Патріарх Святослав, митрополит Макарій та Патріарх Філарет стали почесними громадянами Львова

03.05.2019 15:50 9

Патріарх Святослав, митрополит Макарій та Патріарх Філарет стали почесними громадянами Львова

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, митрополит Львівський ПЦУ Макарій та почесний Патріарх ПЦУ Філарет стали почесними громадянами Львова. Це звання у Львові присвоюють щороку з нагоди дня міста.

Як передає ІА ZIK, вручення звань відбулось сьогодні під час урочистої сесії з нагоди 763-річчя міста. На засідання завітали Блаженніший Святослав та митрополит Макарій.

Отримуючи нагороду з рук мера Андрія Садового, Глава УГКЦ зазначив, що Львів серед українських міст має особливу місію.

«Українська нація зародилася довкола осі Київ-Галич. Так потім склалося, що естафету Галича перебрав княжий Львів, і сьогодні навіть титул Глави УГКЦ звучить як Верховний архієпископ києво-галицький. Святкуючи сьогодні цей день міста в контексті сторіччя відновлення соборності українського народу, я хочу підкреслити, що Львів має особливу місію супроти всієї України. Один із сучасних істориків-науковців, доктор Плохій назвав Україну східною брамою Європи. Але я вважаю, що Львів є західною брамою України до Європи. І так важливо сьогодні посвідчити, зокрема, в напрямку наших західних сусідів, що Україна це Європа, а українці є європейською нацією. І це сьогодні теж належить до особливої місії, завдання міста Львова», - сказав Глава УГКЦ.

А митрополит Макарій сказав, що завжди підтримував Львів, а також подякував усім, хто долучився до отримання Україною Томосу. «Я молився 23 роки зі сльозами на очах, я старався, щоб це сталось, щоб Україна отримала Томос. Я дякую львівській громаді, всім українцям, які були не проти, щоб Україна отримала визнання. Я щиро дякую і вклоняюсь за молитву. Нехай милосердний Господь благословляє нас, об’єднує, щоб ми будували сильну, європейську, національну Україну», – зазначив Митрополит Макарій.

Макарій.jpg

Нагадаємо, у 2016 році почесним громадянином Львова став Ігор Юхновський, український фізик та громадський діяч, у 2017-му – Мирослав Маринович, правозахисник, релігієзнавець, віце-ректор УКУ. У 2018 році звання «Почесний громадянин року» отримав Темертей Джеймс Костянтин – канадський меценат українського походження. У попередні роки звання «Почесний громадянин» львів’яни присвоювали Папі Римському Івану Павлу ІІ, Блаженнішому Любомиру Гузару, Збігнєву Бжежинському, Борис Ґудзяку, Борису Возницькому, Роману Шухевичу, Андрію Содоморі, Святославу Вакарчуку, Руслані Лижичко.

Під час урочистостей з нагоди 763-річчя міста також присвоїли звання «львів’янин року», ним став заступник командира львівських десантників Євген Кураш. Відзнакою «Шляхетна львівська родина» нагородили родину Одрехівських.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_society/75660/

Следующая новость
Предыдущая новость

Игумен УПЦ примет участие в вечере смеха Зачем соблюдать пост и почему вообще следует поститься? Как и где заказать выполнение дипломной работы? Золотые крестики в Украине со скидкой Треккинг в Непале: что это и где заказать

Публикации