Патріарх Варфоломій просто не зможе відмовити українцям у автокефалії, - Предстоятель УПЦ КП

29.05.2018 19:26 9

Патріарх Варфоломій просто не зможе відмовити українцям у автокефалії, - Предстоятель УПЦ КП

Предстоятель УПЦ КП Філарет висловив впевненість, що Томос про автокефалію Української Православної Церкви Вселенський Патріарх Варфоломій І незабаром обов’язково надасть. Про це він сказав під час проповіді 28 травня у луцькому Свято-Троїцькому кафедральному соборі, повідомляє Волинська правда.

Патріарх Філарет наголосив, що УПЦ КП є повноцінною Помісною Автокефальною Православною Церквою, де діє благодать Святого Духа і звершуються Таїнства.

«Діє в нас Божественна благодать? Діє. Ось ми чекаємо Томосу від Вселенського патріарха про автокефалію нашої Церкви. Навіщо нам потрібний цей Томос? Ми що без Томосу молитися Богу не можемо? Чи не можемо звершувати Божественної Літургії? Чи священики не мають благодаті і права відпускати гріхи в Таїнстві Сповіді? Все ми маємо. А чому ми хочемо, щоби нам дали цей Томос про автокефалію? Тільки одна є причина – ми хочемо увійти в євхаристійне спілкування з усіма Православними Церквами. Оце нам потрібно – щоби ми молилися разом з усією Церквою Христовою, і цей час наближається», – сказав Патріарх.

Предстоятель УПЦ КП також зауважив, що Константинопільський Патріарх Варфоломій І упродовж більш ніж 25 останніх років то наближався то віддалявся від визнання автокефалії Української Церкви.

«А зараз він перебуває у такому стані, що не може відмовити. Я не буду говорити про всі обставини, що спонукають Вселенського Патріарха надати Томос про автокефалію Українській Церкві. Але він попросив, щоби увесь єпископат УПЦ КП направив до нього звернення, і це було зроблено. Попросив єпископат УАПЦ – і вони клопотання направили. Попросив він (Константинопільський патріарх Варфоломій І) і єпископат УПЦ (МП), але єпископи Московського Патріархату бояться, що якщо Томосу не буде, то на них чекає покарання Москви. Але знайшлися і там сміливці, які підтримали ідею автокефалії і клопотання про надання Томосу. Також, на прохання Вселенського Патріарха звернулися про це, відповідно, і Президент і Верховна Рада України. Отож, з нашого боку все зроблене – на разі чекаємо», –повідомив Патріарх Філарет.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/confessional/orthodox_relations/71284/

Следующая новость
Предыдущая новость

Мужские зимние пуховики в Астане Как клеить флизелиновые обои самостоятельно Такси «Лекс» в Киеве – заказывайте в интернете Клуб Вулкан 24 — отзывы реальных игроков Чому не варто нехтувати дизайном квартири?

Публикации