Парафії ПЦУ у Німеччині хочуть залишится в УПЦ КП, щоб не йти у підпорядкування Константинополя

21.06.2019 19:40 0

Парафії ПЦУ у Німеччині хочуть залишится в УПЦ КП, щоб не йти у підпорядкування Константинополя

Парафії Православної Церкви в Україні, які перебувають у Німеччині, хочуть залишатися у так званій Українській Православній Церкві Київського Патріархату, а не ставати частиною новоствореної Православної Церкви України. Про це в інтерв’ю «Німецькій хвилі» розповів священник ПЦУ Петро Боканов, який опікується парафіями в німецьких Мангаймі та Франкфурті-на-Майні.

«Ми провели збори усіх п'яти парафій - і віряни проголосували за те, що ми залишаємося у підпорядкуванні Київського престолу, який зараз представляє ПЦУ», - розповів священник.

Справа в тому, що згідно із Томосом, який отримала Православна Церква України з рук Вселенського Патріарха Варфоломія, закордонні парафії «відтепер підкоряються (...) Вселенському престолу». Натомість німецькі парафії Української Церкви не поспішають виконувати умови Томосу. «Жодна парафія з нашого деканату не перейшла в підпорядкування безпосередньо Вселенському Патріархату - це Грецька митрополія - чи опосередковано через Українську Церкву в діаспорі, яка має центр в Америці», - сказав отець Петро.
Він пояснив, що такий перехід означав би розрив зв’язків з Україною, на що парафії піти не можуть. «Це означає, що ми припиняємо бути членами Православної Церкви України і стаємо, наприклад, членами православної Церкви Вселенського Патріархату - у Німеччині це Грецька православна митрополія. Ми перестаємо згадувати предстоятеля нашої Церкви у молитвах. Це також має значення, але головне, що ми в цілому губимо нашу пуповину. Ми - одне ціле з Україною. Тому до нас ідуть люди», - пояснив він.
За словами священнослужителя, у Німеччині немає жодної помісної церкви, яка віддала би своїх діаспорян у підпорядкування Константинополю. «Румунська Церква навіть має тут свою митрополію. Сербська Церква, Болгарська Церква - вони всі опікуються своїми вірянами за кордоном. І наші парафіяни бачать це, знають про це, тому, звісно, не розуміють, чим ми відрізняємося від православних інших помісних Церков, представлених у Німеччині», - сказав отець Петро.
Він повідомив, що тільки дві українські парафії з Німеччини перейшли до Вселенського Патріархату, але це були автономні парафії, які ніколи не перебували в німецькому деканаті. «Ми вважаємо, що маємо право на своє волевиявлення. Нас ніхто не може примусити перейти», - сказав він.
Почесний патріарх Філарет неодноразово заявляв, що вважає наданий Україні Томос про автокефалію таким, який не дає незалежності Українській церкві. Як сказав Філарет в ексклюзивному інтерв’ю «Главкому», Томос Православної церкви України не такий, як у Румунської, Елладської, Сербської, Російської, Болгарської, Польської чи Албанської церкви. «Вони повністю незалежні від Матері-Церкви – Константинопольського Патріархату, а Православна Церква України від нього залежна», - вважає Філарет.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/ocu/76236/

Следующая новость
Предыдущая новость

Федерация еврейских общин начинает проект передвижных синагог по четырем областям Украины Бесплатная наркологическая клиника Выгодная химчистка диванов на дому Большой выбор качественной женской обуви из натуральной кожи по доступным ценам Какому святому молиться о потерянной вещи

Публикации