Папа Римський остаточно затвердив видалення з монашого стану дев’яти монахів УГКЦ

21.03.2018 15:14 18

Папа Римський остаточно затвердив видалення з монашого стану дев’яти монахів УГКЦ

Декрет стосується ієромонаха Антонія-Григорія (Романа Планчака), ієромонаха Андрія (Миколу Костевського), брата Макарія (Миколу Кошарського), брата Йоана (Михайла Ратича), брата Вартоломея (Андрія Зубрицького), брата Якова (Дмитра Сасіна), брата Пантелеймона (Івана Василика), брата Мар’яна (Муховського), брата Миколу (Хахулу).
Ці особи є колишніми членами монастиря Святого Теодора Студита УГКЦ в с. Колодіївка Тернопільської області. Тепер вони перебувають у с. Посіч Івано-Франківської області.
Згідно із затвердженими декретами, вони втрачають приналежність до монашого стану, не мають права носити монаший одяг, втрачають усі права і позбавляються всіх обов’язків, які випливають зі складання монаших обітів, та не можуть більше називати себе монахами.
Крім того, згідно з нормами церковного права, отці Планчак і Костевський не мають права священнодіяти, звершувати церковні богослужіння, прилюдні моління за хворих, екзорцизми чи подібні практики.
3 травня 2017 року було оприлюднено заяву Синоду єпископів УГКЦ з приводу «об’явлень» с. Марії Баран, які поширює о. Антоній-Григорій Планчак. З метою вирішення складних проблем відбулася реорганізація монастиря Святого Теодора Студита у с. Колодіївка. Це рішення потвердила Конгрегація для Східних Церков у Ватикані.
Братія монастиря на чолі з ігуменом Марком (Шняком) прийняла рішення церковної влади і продовжує монаше життя в с. Колодіївка згідно з монашою традицією і правилами. Натомість частина монахів не прийняла зауважень церковної влади і відмовилася її слухати. "Вони продовжували порушувати монаші правила і остаточно незаконно поселилися в с. Посіч Івано-Франківської області. Вони не бажали виправити своєї поведінки. Після відповідних попереджень дев’ять монахів були видалені з монашого стану", - ййдеться на сайті УГКЦ.
Рішення папи Римського є остаточним і не може бути оскаржене.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Достойная старость в специализированном пансионате Лучшее место для покупки мебели В Запорожье мусульмане присоединились к тренингу «Женщины — лидеры перемен в местных общинах» Доверяйте вопрос разработки сайтов профессионалам Смотреть онлайн турецкие сериалы

Публикации