Папа призначив єпископа-помічника для Мукачівської дієцезії РКЦ

11.11.2019 18:34 3

Папа призначив єпископа-помічника для Мукачівської дієцезії РКЦ

У понеділок, 11 листопада офіційні представники Ватикану повідомили, що Папа Франциск призначив о. Миколу Петра Лучка, Ордену Проповідників, настоятеля домініканської спільноти у Львові, єпископом-помічником Мукачівської дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні, надаючи йому титулярний осідок Ґіру-Марцеллі.

Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Єпископ-номінат народився 26 березня 1974 року в Мукачеві. В 1994 році вступив до Ордену Братів Проповідників, в якому 2000 року склав довічні обіти. Богословську освіту здобував у домініканській філософсько-богословській колегії в Кракові, Польща. Після пресвітерських свячень, отриманих 24 червня 2003 року, отець Микола душпастирював у Ялті, Санкт-Петербурзі, Чорткові, Львові та Хмельницькому.

В липня 2018 року став настоятелем спільноти у Львові. Володіє українською, угорською, словацькою, російською, польською та англійською мовами.

Мукачівська римо-католицька дієцезія входить до Львівської митрополії латинського обряду та охоплює парафії і структури в Закарпатській області. Святий Іван Павло ІІ 1993 року заснував Апостольську Адміністратуру Закарпаття, Апостольським Адміністратором якої призначив тодішнього Апостольського нунція архиєпископа Антоніо Франко. Його наступником 1997 року став єпископ Антал Майнек, який наприкінці 1995 року був призначений Єпископом-помічником.

Після того, як 27 березня 2002 року святий Іван Павло ІІ створив Мукачівську дієцезію, єпископ Антал став її першим ординарієм і досі її очолює.

Катедральний собор святого Мартина розташований у Мукачеві. Саме в день літургійного спомину покровителя дієцезії було оголошено про призначення єпископа-помічника.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/vatikan/77759/

Следующая новость
Предыдущая новость

Федерация еврейских общин начинает проект передвижных синагог по четырем областям Украины Євреї та німці відкриють у Дніпрі виставку, присвячену геноциду ромів Беларусь не впустила из Украины главу Белорусской Автокефальной Православной Церкви Лікування Пролежнів: Сучасні Методи та Особливості Где найти качественную обувь в Киеве ?

Публикации